V Metropolitnom múzeu umenia v New Yorku to poriadne žilo! Aj keď sa na prvý pohľad mohlo zdať, že úlohou celebrít bolo vytiahnuť najbláznivejšie outfity zo skrine, v skutočnosti malo podujatie oveľa hlbší zmysel. Tohtoročné Met Gala sa konalo pri príležitosti slávnostného otvorenia výstavy "V Amerike: Antológia módy”, čomu mali celebrity prispôsobiť aj svoje outfity.

VŠETKY ŠATY Z MET GALA NÁJDETE V GALÉRII

Tejto úlohy sa dokonale zhostila najslávnejšia členka klanu Kardashianiek Kim, ktorá prišla na akciu v šatách, ktoré kedysi patrili ikone 50. rokov Marilyn Monroe. Tohto roku je totiž 60. výročie jej smrti, čo Kim dokonale využila. Oblečené mala jej ikonické šaty z roku 1962 za 5 miliónov dolárov, v ktorých na pódiu zaspievala sladké "Happy Birthday" prezidentovi USA Johnovi F. Kennedymu. Ako pre časopis Vogue priznala, aby ich vôbec zapla, musela schudnúť sedem kilogramov, za čo je na seba nesmierne hrdá.

Hotovým umeleckým dielom bola aj róba americkej herečky Blake Lively, ktorá pochádzala z dielne Versace. Farba jej šiat sa na červenom koberci menila tak, ako sa mení farba pribúdajúcich budov v New Yorku a ligotavé vzory symbolizovali ikonické budovy, ako napríklad Empire State Building. Jej šaty nájdete v našej galérii.

Prečítajte si aj: