Viac FOTO páru nájdete TU!

Najstarší vnuk kráľovnej Alžbety Peter Phillips v pondelok (pozn. red.: 10. februára) oznámil vážny krok v jeho živote. Spolu s manželkou totiž dospeli k rozhodnutiu, že po 12. rokoch svoj vzťah ukončia rozvodom.

Autumn Phillips si kráľovná doslova zamilovala.
Autumn Phillips si kráľovná doslova zamilovala.
Zdroj: Max Mumby/Indigo

Peter (42) a jeho manželka Autumn Phillips (41) o svojom rozhodnutí informovali rodiny a uviedli, že k záveru dospeli spoločnou cestou a chcú ostať priateľmi, aby mohli naďalej svoje dve deti vychovávať v harmónii a aby mal na ne ich rozvod minimálny dopad.

Toto oznámenie prišlo práve v čase, keď sa kráľovná vrátila po zimnej prestávke znova do Londýna. Podľa britských denníkov je rozhodnutie jej vnuka o to bolestivejšie, že práve jeho manželku Autumn Phillips si kráľovná veľmi obľúbila a udržiava s ňou veľmi blízky vzťah. "Autumn je obľúbenkyňou kráľovnej a som si istý, že jej veličenstvo tým bude veľmi rozrušené. Je to posledná vec, ktorú potrebuje po všetkých nedávnych problémoch a má pocit, že sa kráľovská rodina trochu rozpadla," uviedol zdroj blízky kráľovskej rodine.

O rozchode páru sa však už pošepkávalo dlhšiu dobu. Počas uplynulých mesiacov už spolu netrávili žiaden čas a neukazovali sa ani na spoločenských udalostiach. Ich oznámenie rozvodu bolo teda len otázkou času.