Aj keď Harry a Meghan nespomínajú na život v kráľovskej rodine s úsmevom na tvári, svojej dcérke sa predsa len rozhodli dať mená po dvoch významných ženách v britskej monarchii. Tou prvou je kráľovná Alžbeta (95), ktorá je najdlhšie vládnucou panovníčkou, a tou druhou zas princezná Diana († 36). Niektorí však vedia, že rovnaké mená nesie aj dcéra princa Williama (38) a vojvodkyne Kate (39).

FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Aj keď ju všetci oslovujú „princezná Charlotte“, jej celé meno v skutočnosti znie: Charlotte Elizabeth Diana. Princezná sa narodila 2. mája 2015, teda pred šiestimi rokmi v londýnskej nemocnici, v ktorej prišli na svet aj Harry s Williamom.

Na leteckej snímke z dronu pohľad na kalifornskú nemocnicu Santa Barbara Cottage Hospital v nedeľu 6. júna 2021. Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová v nedeľu oznámili narodenie svojho druhého dieťaťa - dcéry, ktorej dali meno Lilibet Diana.
Zdroj: Ringo H.W. Chiu

Celé meno dcéry Harryho a Meghan znie Lilibet Diana, pričom Lilibet je prezývka kráľovnej Alžbety, ktorú dostala, keď bola ešte dieťaťom. Ako malá totiž nevedela vysloviť poriadne svoje meno Elizabeth, a preto ju všetci začali volať Lilibeth. Táto prezývka však kráľovnej akosi prischla a niektorí členovia kráľovskej rodiny jej tak údajne hovoria v súkromí aj dnes. Dokonca aj jej manžel princ Philip († 99), ktorý umrel tento rok v apríli, ju tak oslovoval aj na smrteľnej posteli.

Prečítajte si aj: