Slávny americký herec sa stal jednou z najvýraznejších tvárí svetového filmového priemyslu. Jeho talent, charizma a schopnosť preniknúť do hĺbky každej postavy ho vystrelili na samý vrchol rebríčka popularity.

Najnovšie fotografie zostarnutého Johnnyho Deppa nájdete tu»

Depp bol schopný prekonať hranice jedného žánru a stal sa neoddeliteľnou súčasťou mnohých ikonických filmov. Jednou z jeho najslávnejších filmových postáv je kapitán Jack Sparrow zo série Piráti z Karibiku. Jeho filmový repertoár zahŕňa širokú škálu iných nezabudnuteľných postáv. Stvárnil nebojácneho slepého detektíva v Sweeney Todd: Diabolický holič z Fleet Street, tajomného čarodejníka v sérii Fantastické zvery a excentrického Tima Burtona v mnohých jeho filmoch. Jeho schopnosť transformovať sa do rôznych postáv je fascinujúca a ukazuje jeho obrovský herecký talent. Okrem iného si ho väčšina vyjaví aj ako Nožnicovorukého Edwarda, bola to jeho prelomová rola, ktorá mu zaručila úspech.


Jeho pestrý filmový život sa nesie ruka v ruke s jeho osobným. Hoci oslavuje 60, stále sa neusadil. A hoci jeho manželstvo s Amber Heard (37) vyzeralo ako z rozprávky, skončilo sa desivým rozvodom, ktorý bol dlhé týždne hlavnou témou médií. Napriek tomu, že Johnny pojednávanie vyhral a zbavil sa všetkých obvinení, jeho imidž a pracovné ponuky sa otriasli v základoch. Herečka ho obvinila z domáceho násilia a to ho stálo niekoľko významných projektov. Herec sa však nikdy neskrýval a verejne problém s alkoholom a drogami priznal. Násilie na ženách mu však nikdy dokázané nebolo.

Johnny Depp a jeho milovaná hudba. Pre zahraničný denník sa vyjadril, že je to jeho jediná stála láska v živote okrem herectva.
Zdroj: instagram @hollywoodvampires
Anketa
Patríte k fanúšikom Johnnyho Deppa?


S herečkou Vanessou Paradis (50) má dve deti. Lilly Rose (24) je tiež herečka, ktorá nemá problém s nahotou, a jeho syn John (21) sa venuje štúdiu a hudbe. Aj Depp sa aktívne zaujíma o hudbu. Je skvelým gitaristom a spolu s niektorými známymi hudobníkmi založil kapelu Hollywood Vampires, ktorú si slovenskí fanúšikovia môžu pozrieť počas tohto leta na festivale vo Zvolenskej Slatine.

Prečítajte si aj: