Viac FOTO nájdete TU!

Budúci britský kráľ princ William (40) a jeho manželka vojvodkyňa Kate (40) sa po rokoch tvrdej práce pre kráľovskú rodinu dočkali obrovskej pocty. Počas ich štvrtkovej návštevy Fitzwilliamského múzea University of Cambridge bol vôbec prvýkrát verejnosti odhalený ich oficiálny portrét.

Zdroj: WPA Pool

Umelecké dielo zachytáva Kate v smaragdových šatách značky The Vampire's Wife za 1 595 libier, ktoré mala prvýkrát oblečené počas historickej trojdňovej návštevy Dublinu v marci 2020, doplnené o zelené saténové lodičky Manolo Blahnik za 875 libier. Na obraze pózuje s pažou omotanou okolo elegantného Williama, ktorý je oblečený v tmavom obleku s modrou kravatou. Nie je náhoda, že pre tento portrét zvolil ocenený britský portrétista Jamie Coreth práve outfity z ich prvej oficiálnej návštevy Írska.

Išlo totiž o ich prvú oficiálnu cestu do krajiny po brexite a celkovo o vôbec prvú návštevu krajiny členov kráľovskej rodiny. Rovnako, ako odlúčenie sa Británie od EÚ predstavujú aj Kate s Williamom svieži vánok a nový smer pre krajinu.

Anketa
Vyzerá podľa vás Kate na portréte mladšie, ako v skutočnosti?

Verejnosť si bude môcť spomínaný portrét pozrieť v 206-ročnom múzeu Fitzwilliam na počiatočné obdobie troch rokov, potom bude umelecké dielo vystavené v iných komunitných priestoroch a galériách v okolí Cambridgeshire. A hoc sa na seba Kate s Williamom na obraze podobajú, vojvodkyni Kate predsa len slávny maliar ubral na veku. Čo poviete, vyzerá aj podľa vás Kate na portréte mladšie ako v skutočnosti?