Ako z tisíc a jednej noci. Veľkolepá kráľovská svadba v Jordánsku vítala prominentných hostí z celého sveta a nejedna budúca nevesta sníva o podobnej ceremónii, ktorá pripomínala skôr rozprávku ako realitu. Princ a princezná z Walesu, zastupujúci britskú kráľovskú rodinu, priniesli dotyk elegancie a uctili si veľký deň korunného jordánskeho princa Husseina a jeho novej manželky Rajwy al-Saifovej naozaj veľkolepo.

Fotografie veľkolepej svadby, nevesty a princeznej Kate nájdete tu »

Ako sa večerná svadobná recepcia rozbiehala, kráľovskí hostia z celého sveta sa odievali všetkou svojou slávou, aby sa zúčastnili oslavy, kde novomanželia krájali svoju svadobnú tortu, ktorá mala sedem poschodí.


Rajwa žiarila v bielych šatách od libanonského dizajnéra Elieho Saaba, ktoré mali dlhý šlep prešitý kvetmi a na hlave jej žiarila diamantová tiara.
Jordánsky kráľ Abdullah II. a kráľovná Rania hrdinsky sledovali, ako sa ich syn oženil počas islamskej ceremónie známej ako „katb ktab“, ktorú v gazebe viedol dvorný imám kráľovskej hachemitskej súdnej dvora Dr. Ahmed Al Khalaileh.

Rozprávková ceremónia sa konala v paláci Zahran, ktorý patrí k jedným k najkrajším na svete.
Zdroj: gettyimages

Princezná Kate zase  zažiarila v zlatej, žiarivej dlhorukávovej róbe 'Georgia' od návrhárky Jenny Packham, ktorej cena sa pohybuje okolo 5 000 libier, a doplnila ju tiara "Lover's Knot". Celá rozprávková ceremónia sa konala v Jordánskom paláci Zahran, ktorý patrí k najkrajším na svete.

Sprievod po obrade do hotela v Ammáne lemovalo množstvo ľudí, ktorí prišli vzdať poctu svojmu princovi v jeho veľký deň.
Zdroj: gettyimages
Anketa
Páčia sa vám šaty nevesty?

Po obrade nasledovala veľkolepá recepcia, ktorá sa konala v hotely InterContinental Jordan v Ammáne a zúčastnili sa jej aj ďalší členovia kráľovských rodín z celého sveta ako členovia kráľovskej rodiny z Holandska, Lichtenštajnska a Švédska. Prítomné dámy z kráľovských kruhov sa mohli len predbiehať v tom, ktorá z nich má krajšiu a luxusnejšiu korunku.

Prečítajte si tiež: