Ďalšie FOTO Sarah nájdete v galérii >>

Dcéra filmovej Sissi († 43) chce konečne nájsť pokoj. Pred 39 rokmi oplakával svet smrť jej matky, slávnej a úspešnej herečky, ktorej pri nohách ležal celý filmový priemysel. Sarah bola v tom čase len malým dievčatkom, ktoré nechápalo bláznenie sveta. Jediné, čo vnímala, bola strata mamy, ktorú tak veľmi ľúbila.

Sarah sa dodnes len veľmi ťažko vyrovnáva so stratou svojej mamy. Jej zármutok je o to väčší, že stratu matky jej pripomínajú jej fanúšikovia z celého sveta. Pre Sarah však Romy Schneider († 43) nebola hollywoodskou hviezdou, ale v prvom rade mamou, o ktorú prišla príliš skoro. Zo svojich pocitov sa dcéra zosnulej herečky vypísala v knihe "La beauté du ciel".

Herečka Romy Schneider ako Sissi
Zdroj: archív

Vo svojej knihe Krása neba spracúva Francúzka stratu filmovej hviezdy. Obzvlášť ju znepokojuje, že herečka zostala v povedomí svojich fanúšikov nezabudnuteľná. Romy žije ďalej v ich spomienkach. "Každý chce na ne myslieť, okrem mňa. Keď som na ne začala myslieť, nikto by nedokázal plakať viac ako ja,“ vysvetľuje Sarah v jednom z rozhovorov. "Nikto nedokáže pochopiť, aké ťažké je pre mňa byť dcérou slávnej mŕtvej matky. Nemám záujem o herečku. Zaujímam sa iba o matku. Volať ju matka je najkrajšia vec na svete,“ pokračuje.

Anketa
Podobá sa Sarah na svoju mamu Romy?

Kniha sa začína v máji 2017 telefonátom s mladou ženou, ktorej polícia oznámila, že znesvätili hrob jej matky. Tá zomrela 35 rokov predtým, keď mala žena iba štyri roky. Tri týždne po telefonáte otehotnie so svojím prvým dieťaťom. Matkou v príbehu je rakúska herečka Romy Schneider, ktorá zomrela v Paríži v roku 1982 vo veku 43 rokov. Dcérou a autorkou knihy je herečka Sarah Biasini.

Romy Schneider
Zdroj: archív

Napriek tomu, že Sarah prišla o matku v útlom veku, po ničom inom tak netúžila, ako sama sa stať mamou. S manželom, divadelným režisérom Gilom Lefeuvrom, sa Sarah v roku 2017 splnila túžba po vlastnej malej rodine, po tom, ako jej lekári tvrdili, že nemôže mať deti. Sarah porodila vo veku 40 rokov dievčatko Annu Rosalie.

Pozrite si aj: