Viac FOTO nájdete TU!

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea sa toto leto presťahujú do štvorlôžkovej chaty Adelaide na Windsor Estate len kúsok od Kaplnky svätého Juraja a hradu Windsor. Princ William a Kate urobili toto zásadné rozhodnutie, aby mohli byť bližšie ku kráľovnej Alžbete (96), ktorá našla svoje útočisko práve na hrade Windsor. Oproti ich aktuálnemu domovu, ktorým je honosný Kensingtonský palác, sa rozhodli pre omnoho skromnejšie podmienky.

Zdroj: Mike Hewitt

Chata, ktorá bola znovu postavená v roku 1831, sa nachádza na 655-akrovom kráľovskom pozemku v Berkshire a nachádzajú sa v nej len štyri izby. Kate s Williamom dokonca podľa denníka Daily Mail odmietli akékoľvek veľké renovácie či honosné zariadenie. „Kate a William veľmi túžili po skromnom dome, aby mohli začať svoj nový život vo Windsore. Chata Adelaide sa hodí, pretože je to štvorizbový dom a viac nepotrebujú, keďže nemajú žiadny personál. Nemali iné požiadavky ako príjemný rodinný dom v blízkosti škôl a kráľovnej,“ uviedol pre denník The Sun zdroj blízky kráľovskej rodine.

Podľa jeho slov boli Kate a William neústupní. Nechceli nič nápadné ani nič, čo by potrebovalo renováciu alebo extra zabezpečenie, aby to nebolo záťažou pre daňových poplatníkov. William a Kate túžia po tom, aby ich deti mali vidiecku výchovu, a tiež chcú byť bližšie k rodičom vojvodkyne Michaelovi a Carole Middletonovým, ktorí pri výchove svojich vnukov zohrávajú dôležitú úlohu.

Zdroj: Chris Jackson

Jednou jasnou výhodou ich nového útočiska je, že nevyžaduje žiadne nákladné rekonštrukcie ani dodatočné bezpečnostné opatrenia. Na porovnanie, princ Harry a Meghan Markle vyhodili 2,6 milióna libier za opravu neďalekej chaty Frogmore Cottage.

Anketa
Páči sa vám nový domov Kate a Williama?

Radosť z nového domova budú mať podľa všetkého hlavne tri deti Kate a Williama – princ George (8), princezná Charlotte (7) a princ Louis (4) –  ktorí to budú mať k milovanej prababičke len desať minút. Navyše budú vyrastať v bežnom rodinnom prostredí bez sluhov a personálu ako väčšina ostatných detí v ich veku. Jediné, na čo si budú musieť zvyknúť, bude nová škola, ktorú budú od nového školského roka navštevovať.

Prečítajte si tiež: