FOTO Brunejský sultán sa kúpe v zlate: Najväčší palác na svete, ženy a...Z jeho syna budete paf
5. 1. 2025, 10:45 (aktualizované: 6. 1. 2025, 14:06)

Zdroj: instagram
Sultán Hassanal Bolkiah patrí medzi najdlhšie vládnucich monarchov na svete, s vládou, ktorá sa začala v roku 1967 po abdikácii jeho otca, sultána Omara Aliho Saifuddiena III. Vládca malého, ale nesmierne bohatého štátu Brunej na ostrove Borneo, je jednou z najpozoruhodnejších postáv súčasného sveta.
Zdroj: Instagram
Zdroj: instagram/tmski
Zdroj: gettyiamges
Galéria k článku
Hassanal Bolkiah je známy ako jeden z najbohatších ľudí na svete. Jeho majetok je odhadovaný na desiatky miliárd dolárov, pochádza z obrovských zásob ropy a zemného plynu, ktoré Brunej vlastní. Jeho oficiálna rezidencia, Istana Nurul Iman, je najväčším obytným palácom na svete, s viac ako 1 700 miestnosťami a 257 kúpeľňami.
Zdroj: instagram/tmski
Brunejský princ Abdul Mateen patrí bezpochyby k najlepším partiám vôbec. Okrem toho, že oplýva skutočnou krásou, má život ako v rozprávke.
Medzi jeho záľuby patria luxusné autá – sultán vlastní údajne viac ako 7 000 vozidiel, vrátane niekoľkých unikátnych modelov Rolls-Royce, Bentley a Ferrari, ktoré boli špeciálne vyrobené pre neho. Sultán má veľmi početnú rodinu, čo je v súlade s islamskou tradíciou mnohomužstva. Má štyri manželky, z ktorých dve sa rozviedli, a 12 detí – päť synov a sedem dcér.
Zdroj: Instagram
Brunejský princ sa oženil. Luxusná svadba trvala 10 dní!
Pokračovanie na ďalšej strane
Milovník
Jeho hlavnou manželkou je kráľovná Saleha, s ktorou je ženatý od roku 1965. Je matkou jeho najstarších detí vrátane korunného princa Al-Muhtadee Billaha, ktorý je považovaný za nástupcu trónu. Jeho druhou manželkou bola Mariam Abdul Aziz, bývalá letuška. Rozviedli sa v roku 2003. Tretia manželka, Azrinaz Mazhar Hakim, bola malajzijská televízna moderátorka. Rozviedli sa v roku 2010.
Sultán Hassanal Bolkiah nie je iba obdivovaný, ale aj kritizovaný. Jeho rozhodnutie zaviesť prísny islamský trestný zákonník v roku 2014, ktorý obsahuje tresty ako ukameňovanie za homosexualitu a cudzoložstvo, vyvolalo medzinárodnú kritiku a výzvy na bojkot brunejských hotelov vlastnených kráľovskou rodinou.