Prídete na Deň otvorených dverí do Markízy?

Aj napriek tomu, že som sa dočítal, že mi pani riaditeľka Ťapáková dovolila prísť na DOD aj bez vstupenky a pozvánky, žiaľ, neprídem, pretože v sobotu oslavujem narodeniny a rozhodol som sa ich osláviť v prírode mimo Bratislavy.

Ako vnímate dnešnú Markízu?

Mohol by som mať a aj mám veľa kritických pripomienok na obsah aj úroveň dnešného vysielania, ale uvedomujem si, že ľahko sa hovorí a ťažšie sa robí a je to individuálne, takže nechcem mudrovať z divánu. Najviac ma mrzí, že je vlastnená českou spoločnosťou a riadi ju rumunský manažment.

Pomenujte aj nejaké pozitíva!

Ja by som sa nechcel vyjadrovať ku program, lebo sú tam ľudia, ktorí na obrazovku patria, rovnako sú tam aj ľudia, ktorí tam už dávno nemajú čo hľadať. Necítim sa kompetentný v tomto smere hodnotiť a hovoriť názory, ktoré aj tak nemám možnosť presadiť.

Stále sa cítite otcom Markízy?

Markízu som mal vždy rád, bola súčasťou môjho života dlhé roky. Nedá sa na ňu zabudnúť rovnako ako aj na ľudí, ktorí stáli na jej začiatku a na atmosféru, ktorá tam vládla. Na druhej strane nežijeme zo spomienok, ale pre spomienky, život beží ďalej a Markízu dnes vnímam ako televíziu, od ktorej mám oveľa väčší odstup ako keď som z nej odchádzal.

Čo zaprajete televízii do budúcnosti?

Aj keď viem, že sa to asi nedá, aby ju získal niekto, kto žije na Slovensku, pôsobí na Slovensku a rozhoduje na Slovensku. To si myslím, že je pre televíziu, ktorá je marketlídrom veľmi dôležité.