Veľké finále Farmy 13 sa konalo v markizáckych ateliéroch, kde sa natáčajú Susedia či Oteckovia. Vypadnutí farmári sa začali schádzať už okolo 15.00 hodiny. Vstupenkou na priamy prenos bol totiž negatívny antigénový test. Všetkých tak museli predtým otestovať. Niektorí farmári sa vrúcne zvítali, niektorí od seba radšej na míle bočili. Stanka a Miro sa totálne ignorovali, ale blondínka sa okrem toho obchádzala aj s Lunou. „Nie som v kontakte so všetkými. Hlavne s tou prvou desinou, ktorá vypadla, s tými takmer vôbec. Stretávam sa hlavne s Mikim, Tete, Peťom, Dávidom, Evkou. Bola to aj Luna, ale ona so mnou momentálne nekomunikuje. Je nahnevaná, že som ju nazvala taktičkou,” priznala nám Stanka, ktorá na finále pripomínala ružovú Bárbinu. Mala dlhé nadpojené vlasy, výrazný mejkap a dofúknuté pery.

Farmárka Stanka zmenila imidž.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Kým však všetkých usadili na svoje miesta, vypadnutí farmári veselo popíjali vo veľkom stane, kde mali jedlo, teplý čaj, ale viacerí si doniesli aj niečo tvrdšie na zahriatie. Trojica finalistov bola po celý čas vo svojej šatni a pripravovali sa na dôležitý večer. No kým minuloročná trojica Xénia, Lukáš a Heňo sa vopred dohodli, že si výhru podelia, v tomto prípade to tak nebolo. „Ja som sa ozval, či sa nechceme nejako dohodnúť a porozprávať o výhre. Naavrhol som, že druhý a tretí dostane 10-tisíc eur, do finále by sme išli bez stresu a prvý dostane 40-tisíc eur. To je slušná výhra, lebo čistých je 60-tisíc eur. Ale keď som napísal Evke, najprv mi neodpísala a potom odpísala, že má veľa roboty. A Mesut ma poslal kade ľahšie,” povedal nám Dávid pár hodín pred finále. „Výhra je 75-tisíc eur, vieme, že je to 60. Dávid aj Evka sa chceli deliť, ale ja som športovec telom aj duchom,  som zvyknutý ísť all in. Keď chcem mať poriadne zapálenie, tak jednoducho som to odmietol. Keď som celú Farmu tvrdil, že som to išiel vyhrať, ja som tu po 10-tisíc eur neprišiel. To sa môžem vrátiť domov rovno s holou ri*ou. Beriem buď všetko, alebo nič,” netajil sa Mesut. A vyplatilo sa mu to. Hoci bol stav neustále vyrovnaný, o víťazovi napokon rozhodol posledný vedomostný kvíz. A aj keď v ňom najprv viedla Eva, všetci traja boli už ku koncu na rovnakej úrovni a rozhodnúť mala posledná otázka. „Koľko kilogramov bronzu ste použili na zvon?" opýtala sa ich Evelyn. A práve Mesut ako jediný tipol správne 35 kg a stal sa absolútnym víťazom.

Víťazom Farmy 13 sa stal Mesut.
Zdroj: EMIL VAŠKO

„Nechcel som sa deliť preto, že som si veril a, samozrejme, je to krásne. Niečo som aj tipoval, ale šťastie patrí pripraveným. Tá posledná otázka bola tiež tip, lebo keď odlievali zvon, bol som týždeň zavretý vo zvonici," povedal nám Mesut po svojom víťazstve. Ten bol potom doslova na roztrhanie. Objímala ho Natália, mamina, kamaráti ho vyhadzovali do vzduchu a Viking mu doniesol aj dar - meč.

VEĽKÉ ZÁKULISIE SI POZRITE V GALÉRII

Prečítajte si tiež: