Takže mal to celé do detailov naplánované?

Jeremy začal v októbri hrať s chlapcami hru na poklad. Fungovalo to tak, že bežali na stanovištia v určitom čase a on im vždy dal za to nejakú hračku, a potom bežali na ďalšie stanovište. Celá hra sa mala skončiť tak, že nakoniec dobehnú k veľkému pokladu. No 14. 10., presne na narodeniny Harlowa, keď som mu umožnila byť s deťmi nad rámec jeho súdom nariadeného styku, sa však táto hra skončila smutne. Chlapci na určité miesto nedobehli včas, a tak im povedal, že poklad nedostanú. Ale upokojil ich, že hru si ešte zahrajú. No a presne toho 24. 10. ju opäť hrali.

V ten hrozný deň bol teda s chlapcami váš ocko...

24. 10. som mala večerné moderovanie a išiel tam môj tatko. O 15.00 som sa s chlapcami rozlúčila a veľmi sa ponáhľali preč, lebo Jeremy im sľúbil opäť tú špeciálnu hru. Do nákupného centra prišiel Jeremy s mapou a veľkým ruksakom a začali hrať. Povedal im, že majú len niekoľko minút, aby sa dostali k pokladu a oni sa veľmi tešili. Začali bežať a môj tatuško, ktorý má 72 rokov, ich nedokázal dobehnúť! Aj keď bol zo začiatku len 2 metre od nich. Tatuško ich jednoducho nedobehol... Harlinko mal obľúbené zelené digitálky, ktoré mal veľmi rád, aj s nimi spával. Naučil sa hodiny a presne vedel, kedy prídem poňho. V osudný deň tesne predtým, ako začali bežať, mu ich dal Jeremy dole a dal ich tatkovi do ruky a potom s nimi utiekol preč (plač).

Čo sa dialo krátko po únose?

V ten večer Jeremy ešte poslal mail prostredníctvom slovenskej právničky, že berie deti na víkend do Tatier, že ak chcem prežiť šťastný rodinný deň, že ma budú čakať v nedeľu pri nejakom jazere v Tatrách. On poslal tento istý mail aj do školy a poslal ho aj detskej psychologičke, ktorú deti navštevovali. On takto všetkých oklamal! Ja si tu s ním nechcem posielať cez médiá odkazy a dopisovať si s ním. Nemám záujem, práve kvôli deťom, lebo sú síce malé, ale raz si to prečítajú, ja naňho nechcem útočiť, lebo si myslím, že to pre deti nie je prospešné. Momentálne prežívam veľkú bolesť a bojím sa o svoje deti.

Únos prebehol spred nákupného centra v Petržalke
Únos prebehol spred nákupného centra v Petržalke
Zdroj: internet

ZÁBERY JEREMYHO POČAS STRIEDANIA DETÍ NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: