Manželia boli v tom čase stále vo fáze čakania. „Sme vo fáze, keď čakáme, že nám zavolajú a my budeme mať možnosť rozhodnúť sa, či do toho vlastne chceme ísť. A to nám určí až ten daný moment, kde očakávame, že nám to v tej Božej dokonalosti príde, či áno alebo nie,“ netajila sa moderátorka, ktorá dokonca vtedy prvýkrát priznala obavy z adopcie.

„Neistotu mám akurát v tom, že si hovorím, že už mám 41 rokov. Či vlastne viem odhadnúť svoje sily. Človek veľmi dlho žije v nejakom návyku. Jasne, že človek sa zmení pri akomkoľvek dieťati, život sa prekonfiguruje. Ale trošku si kladiem otázku, či ma to nepreplieska, či na to mám. To je asi jediná moja otázka. Preto to nechávam v neutrále, aby mi prišiel presne taký signál a pocit, že ‚choď do toho‘. Možno nám obom príde taký pocit, že toto nie je naša cesta,“ pokračovala.

Adela Vinczeová musela zrušiť všetky svoje večerné eventy.
Adela Vinczeová musela zrušiť všetky svoje večerné eventy.
Zdroj: archív

Prešlo pár mesiacov a nás na jeseň 2022 zaujímalo, ako sa v adopčnom procese pohli ďalej. „Je to na bode mrazu. Ak vás zaujíma, ako to funguje s adopciami a prečo je to také pomalé, bez ohľadu na náš prípad, treba zavolať na príslušné oddelenie, ktoré to rieši,“ zhodnotila vtedy Adela. A v ich prípade sa krátko nato ľady konečne pohli a stal sa „zázrak“.

Ako sme sa len pred pár dňami dozvedeli zo širšieho okolia dvojice, doma sú už konečne traja. Párik sa dočkal vytúženého dieťatka. Adelu s Viktorom sa nám podarilo pristihnúť pri ich dome, ako s malým pokladom vo vajíčku odchádzajú preč. „Dieťatko máme doma asi mesiac. Nemôžeme o ňom ale nič konkrétne prezradiť. Museli sme podpísať mlčanlivosť, že nemôžeme prezradiť jeho vek, meno, pohlavie, ani odkiaľ je. Je to v procese, dieťa nám ešte oficiálne nie je pridelené, preto je to ešte veľmi citlivé,” prezradila nám Adela, ktorá má z novej úlohy ešte stále obrovský rešpekt.

Manželia Vinczeovci.
Manželia Vinczeovci.
Zdroj: INSTAGRAM/VIKTORVINCZE

„Skúšobná lehota trvá niekoľko mesiacov, musia sa tam udiať ešte zákonné veci. Robí sa to postupne. Keby sme si to dieťa mali zobrať, až keby bolo oficiálne ,,štemplovo” naše, tak čakáme možno aj trištvrte roka. Našťastie tie postupy na Slovensku sú také, že si dieťa môžeme vziať akoby na dlhodobý návštevný pobyt, aby si zvykalo na rodičov, lebo čím skôr je u rodičov, tým skôr si dokáže vytvoriť puto,” vysvetlila nám Adela, čo ich teraz ďalej čaká.

Viktor a Adela Vinczeovci sa tešia z dieťatka.
Viktor a Adela Vinczeovci sa tešia z dieťatka.
Zdroj: Instagram.com/viktorvincze

„Najprv sme si dieťatko išli pozrieť, aby sme zistili, či to sedí, či sa nám páči. Dieťa sme chodili navštevovať, ja som napr. musela zrušiť mnohé eventy, lebo by som to nedala. Bol to taký škrt cez rozpočet, nemyslím však finančný. Zrazu musíte preorganizovať celý život. Bol to celkom záhul, už teraz sme na to navyknutejší. Musím povedať, že to bola veľká psychická šupa,” hovorí Vinczeová, ktorá prežila celkom iné Vianoce ako doteraz.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE >>