Richard Harris – profesor Dumbledore (1930 – 2002)

Írsky herec Richard Harris stvárnil postavu profesora Dumbledora, riaditeľa Rokfortskej strednej školy čarodejníckej, v prvých dvoch častiach - Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) a Harry Potter a Tajomná komnata (2002). Po tom, čo ho hospitalizovali v nemocnici so zápalom pľúc, mu v auguste 2002 zistili Hodgkinovu chorobu (zhubné nádorové ochorenie lymfatického tkaniva). Zomrel 25. októbra 2002 v University College Hospital v londýnskom Bloomsbury vo veku 72 rokov.

Írsky herec Richard Harris stvárnil postavu profesora Dumledora, riaditeľa Rokfortskej strednej školy čarodejníckej, v prvých dvoch častiach - Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) a Harry Potter a Tajomná komnata (2002).
Zdroj: Internet/ČSFD

Alan Rickman – Severus Snape (1946 – 2016)

Anglický herec Alan Rickman stvárnil postavu, bez ktorej by filmy o Harrym Potterovi nemohli existovať - profesora elixírov Severusa Snapa. V auguste 2015 dostal mozgovú mŕtvicu, následne mu diagnostikovali rakovinu pankreasu. Fakt, že umiera na rakovinu, prezradil len najbližším priateľom. Alan Rickman zomrel 14. januára 2016 v Londýne vo veku 69 rokov.

Anglický herec Alan Rickman stvárnil postavu, bez ktorej by filmy o Harrym Potterovi nemohli existovať - profesora elixírov Severusa Snapa.
Zdroj: Internet/ČSFD

Richard Griffiths – strýko Vernon (1947 – 2013)

Anglický herec Richard Griffiths stvárnil vo filmoch strýka Vernona Dursleyho, ktorý sa o Harryho Pottera staral odvtedy, čo ho nechali pred dverami jeho domu na Privátnej ceste číslo 4. Po operácii srdca nastali zdravotné komplikácie. Griffiths zomrel v University Hospital Coventry 28. marca 2013. Mal 65 rokov. Na pohrebe vtedy nechýbal ani Daniel Radcliffe.

Anglický herec Richard Griffiths stvárnil vo filmoch strýka Vernona Dursleyho, ktorý sa o Harryho Pottera staral odvtedy, čo ho nechali pred prahom jeho domu na Privátnej ceste číslo 4.
Zdroj: Internet/ČSFD

Rob Knox – Marcus Belby (1989 – 2008)

Rob Knox je najmladším hercom z Pottera, ktorý už nežije. Zahral si len malú rolu, a to žiaka Marcusa Belbyho na jednom zo Slughornových VIP večierkov. Herca zabil istý Kate Bishop, ktorý vtedy zranil ďalších 5 ľudí kuchynským nožom. Chytil akýsi záchvat agresie a hnevu a napádal ľudí. Knox vyštartoval pred klub ochraňovať svojho mladšieho brata, čo ho stálo život.

Anglický herec Rob Knox si zahral malú postavu vo filme Harry Potter a Polovičný princ. Stvárnil Bystrohlavčana Marcusa Belbyho.
Zdroj: Internet/ČSFD

Dave Legeno – Fenrir Greyback (1963 – 2014)

Legeno ovládal bojové umenia a vierohodne stvárnil slizkého vlkolaka Greybacka, ktorý sa veľmi ochotne pridal k Smrťožrútom. Všetci diváci si pre neho priali veľmi krutý koniec, nakoniec však obišiel celkom dobre. Horšie to už bolo s jeho hereckým predstaviteľom. Dave Legeno zomrel vo veku 50 rokov v kalifornskom Death Valley. Našli ho turisti. Legena zradilo zdravie pri vysokých teplotách.

Anglický herec David Legeno si v posledných troch snímkach o Harrym Potterovi zahral vlkolaka Fenrira Greybacka.
Zdroj: Internet/ČSFD

Roger Lloyd-Pack – Bartemius Crouch sr. (1944 – 2014)

Anglický herec Roger Lloyd-Pack stvárnil v štvrtej časti - Harry Potter a Ohnivá čaša - postavu Bartyho Croucha. Zomrel 15. januára 2014 na rakovinu pankreasu vo svojom dome Kentish Town vo veku 69 rokov.

Anglický herec Roger Lloyd-Pack stvárnil v štvrtej časti - Harry Potter a Ohnivá čaša - postavu Bartyho Croucha.
Zdroj: Internet/ČSFD

Robert Hardy – Cornelius Fudge (1925 – 2017)

Anglický herec Robert Hardy si vo filmoch o najslávnejšom čarodejníkovi zahral ministra mágie Cornelia Fudga. Zomrel 3. augusta 2017 v Denville Hall v domove pre hercov na dôchodku vo veku 91 rokov.

Anglický herec Robert Hardy si vo filmoch o najslávnejšom čarodejníkovi zahral ministra mágie Cornelia Fudga.
Zdroj: Internet/ČSFD

Terence Bayler  – Krvavý barón (1930 – 2016)

Novozélandský herec Terence Bayler si vo filme Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) zahral postavu Krvavého baróna, ducha slizolinskej klubovne. Zomrel 2. augusta 2016 v Londýne vo veku 86 rokov.

Novozélandský herec Terence Bayler si vo filme Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) zahral postavu Krvavého Baróna, ducha slizolinskej klubovne.
Zdroj: Internet/ČSFD

AKO VYZERAJÚ HLAVNÍ HRDINOVIA TERAZ, SI POZRITE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: