A práve s ňou sa v piatok ráno spojili moderátori markizáckeho Telerána Tomáš Juríček a Lenka Šóošová, ktorým poskytla Barbara spoveď priamo z Anglicka. Blondínka detailne opísala príznaky tejto vírusovej choroby. "V prvom rade, nechoďte do nemocnice, aby ste nenakazili iných. Človek má zrazu teplotu, ležíte. Manžel ju nemal počas celého priebehu choroby. To je na tom to zaujímavé, že každé telo to vníma ináč. Ja som mala úplne iné príznaky ako on, no mali sme tú istú chorobu. V každom prípade dá sa to prežiť. Tu v Anglicku vás napríklad ani netestujú, cez infolinku vám povedia, ostaňte doma 14 dní, nie je tu ani nič zavreté. Ľudia tu normálne fungujú, ani školy nie sú zavreté," zverila sa Slovenka, ktorá dlhodobo žije v Anglicku a neskôr opísala presné príznaky koronavírusu.

Moderátori Telerána Tomáš Juríček a Lenka Šóošová spovedali Slovenku z Londýna.
Moderátori Telerána Tomáš Juríček a Lenka Šóošová spovedali Slovenku z Londýna.
Zdroj: tv markíza

"Miestami to bolo ako angína, miestami ako chrípka, je to veľmi zvláštne, lebo je vám strašne zle, máte zimnicu a potom o hodinu vám je dobre. Ľudia to niekedy podceňujú asi, lebo sme zvyknutí za dva dni sa vyliečiť, no toto je oveľa dlhšia choroba, preto to bolo psychicky ťažké pre nás. Ja som zvyknutá ostať doma dva dni, keď som chorá, no potom mám nádchu a už idem do práce a som v kľude. Toto je zhruba tých 10 dní, kým vám to prejde. Prvých sedem dní sme mali najťažšie príznaky, ja som mala iba horúčky, manžel, naopak, žiadne teploty, iba kašľal. Je to ale úplne iný kašeľ, taký suchý," prezradila Barbara v Teleráne.

Slovenka Barbara žijúca v Londýne bola pozitívne testovaná na koronavírus.
Slovenka Barbara žijúca v Londýne bola pozitívne testovaná na koronavírus.
Zdroj: tv markíza

"Jednoducho, keď to máte, viete, že to máte. Nie je to nádcha, ani chrípka, dá sa to ale prežiť, no noci pre mňa boli ťažké, lebo som mala horúčku a pre manžela to bolo zase ťažké v noci, lebo veľa kašľal. Spali sme v oddelených miestnostiach. Neboli sme ale v takom štádiu, že sme si mysleli, že sa z toho nedostaneme. Na infolinke nám povedali, že si máme dávať liek na horúčku, no zrazu na 7. deň akoby nič a bolo mi už dobre. Manžel to mal podobne. Už sme posledný deň v karanténe a v pondelok ideme do práce," pokračovala Barbara, ktorá o svojom nakazení informovala aj kamarátov na Facebooku. Tí ju okamžite zahrnuli množstvom otázok. 

FOTO BARBARINHO MANŽELA V GALÉRII >>

"Môj manžel mal bolestivý hrudník, ale keďže je hypochonder, nevenovali sme tomu veľa pozornosti, mal pocit akoby mal “skalu v pľúcach” a keď už to uňho prepuklo, tak mal nezastaviteľný suchý kašeľ až taký, že ho bolel cely hrudník,"opisuje príznaky svojej polovičky Barbara na svojom Facebooku.

"Keďže lieky na vírusy nie sú, nám pomohli čaje (lipa, zázvor, mäta), cesnak, chren, zázvor, pili sme veľa zeleninových štiav, veľa vitamínov z ovocia a zeleniny, chuť a čuch sme vôbec nemali, čiže bolo ťažké niečo jesť, ak tak polievky, ja som dosť schudla, lebo som mala horúčky, ale môj manžel bol v tomto ohľade v pohode,"dodala Barbara, ktorá sa už v pondelok vracia do práce. 

Prečítajte si tiež: