Herec Janko Kroner, ktorý už vyše desať rokov bojuje s vážnymi psychickými problémami, skončil v nemocnici. „Museli zasahovať záchranné zložky, bolo to vážne. Janko bol prevezený do nemocnice. Našťastie by mal byť mimo ohrozenia života,” povedal denníku Nový Čas ich zdroj. Onedlho po tejto informácii však portál ereport.sk prišiel so šokujúcou správou. „Veľká tragédia: Janko Kroner sa pokúsil o samovraždu!” objavilo sa na ich stránke.

Janko Kroner je momentálne v nemocnici v Trstenej.
Zdroj: terezia-lokca.sk

Túto informáciu okamžite poprel jeho syn Jakub Kroner. „Uverejňovať nepravdivé informácie o zdravotnom stave môjho otca je absolútne dno žurnalistiky. Jakub Kroner,” objavil sa pod článkom tento komentár. Do redakcie nám však najnovšie poslal email muž, ktorý napísal, že je hercov veľmi dobrý kamarát a všetky informácie by rád uviedol na pravú mieru.

Ján Kroner bol hviezdou seriálu Profesionáli.
Zdroj: TV JOJ

„S Jankom sa poznám veľmi dobre a jeho situácia je mi dobre známa. Je pravda, že Janko žil v poslednom období v Domove sociálnych služieb v Lokci. Po odchode z DSS v Bratislave (2018, pozn. red.) istý čas žil u svojho syna Jakuba, ale neskôr si našiel priateľku zo Žiliny, ku ktorej sa aj presťahoval. Zdalo sa, že všetky problémy sú zažehnané a dokonca Janko začal aj sám uvažovať o svojom návrate na televízne obrazovky či divadelné dosky. Ich vzťah však prešiel veľkou krízou a nezvládol to. Rozchod znášal Janko veľmi zle,” napísal pán Marek Pantl.

AKO VYZERAL JANKO KRONER V POSLEDNÝCH MESIACOCH, SI POZRITE V GALÉRII

„Bolo to v čase, keď bol niekoľkokrát hospitalizovaný v rôznych psychiatrických zariadeniach v Čechách (Praha, Olomouc) a aj na Slovensku, keď na tom bol veľmi zle. Až po poslednom liečení syn Jakub umiestnil Janka do DSS v Lokci,” pokračoval jeho kamarát. Otvorene napísal, čo je pravda na tom, že chcel herec spáchať samovraždu. „Čo sa týka poslednej informácie o samovražde - je to čisté klamstvo. Pravdou je, že Janko nebol na tom dlhšie obdobie psychicky veľmi dobre, dokonca je aj teraz hospitalizovaný v Trstenej, ale je to len krátka hospitalizácia za účelom doliečenia pacienta. Nešlo o rýchlu zdravotnú službu, ale o dopravnú zdravotnú službu, ktorá slúži na dopravu z nemocnice a do nemocnice, na vyšetrenie všetkým, ktorí nemajú inú možnosť dopravy,” dodal pán Pantl.

Prečítajte si tiež: