Ako sa cítite po pôrode?

Tak ako bolo moje tehotenstvo takmer bezproblémové, tak sa po pôrode veľmi rýchlo regenerujem a dnes, dva aj pol týždňa po, som už aj zabudla, že som rodila „cisarákom“. Viem, že to takto nemá každá mamička, takže som vďačná okolnostiam, že fungujem bez akýchkoľvek obmedzení.

 

Ste rada, ze ste sa rozhodli pre cisársky rez?

Pre cisársky rez som sa ani tak veľmi nerozhodla ja a do poslednej chvíle som verila, že budem rodiť prirodzene. Moja gynekologička, ktorá má bohaté skúsenosti, mi však už dva mesiace pred pôrodom povedala, že sa malý asi neotočí a budem musieť rodiť cisárskym rezom. Rovnakého názoru bola aj naša pôrodníčka. Odporučili mi neriskovať a ja som súhlasila.

So sestrou Alexandrou a jej synom Eliasom.
So sestrou Alexandrou a jej synom Eliasom.
Zdroj: Instagram J. A.

Kto okrem manžela vám pomáha s malým?

Sestra Alexandra porodila malého Eliasa pár mesiacov predo mnou. Takže mi všetko ukázala a je, samozrejme, obrovskou pomocou a oporou pre mňa. Je úžasné, ako to život zariadil a bratranci Elias a Sanel budú rovesníci. Verím, že budú mať taký vzťah ako ja so sestrou. Pomáha mi aj mamina a tatino.

Máte už aj nejaký režim počas dňa?

Sanela kojím vtedy, keď si vypýta. Nemám stiahnuté žiadne aplikácie, načítanú literatúru, jednoducho robím veci intuitívne, tak ako ich cítim a ako si myslím, že je pre malého najlepšie. Máme obrovské štastie, že vie rozoznávať deň a noc. Cez deň sa budí častejšie, počas noci len jedenkrát. Keďže kojím, som s ním 24 hodín denne a nijako ma to neobmedzuje v mojom programe.

Kto ho prvý kúpal? Nemali ste trošku strach?

Rešpekt som určite mala, strach nie. Väčšinou ho kúpe Paťo.

Mamička Alagič už stihla aj výlet k rakúskemu Neusiedler see.
Mamička Alagič už stihla aj výlet k rakúskemu Neusiedler see.
Zdroj: Instagram J. A.

Vaša sestra Alexandra rodila vo viedenskej súkromnej klinike. Dnes to ľutuje. Čo si o tom myslíte?

Sestra videla, že naše postupy sú pre rodičku príjemnejšie, ako ona zažila na drahej klinike v Rakúsku. Rez mám krajší, za chvíľu mi už jazvu nebude vidno, a Saša to nemá také pekné. Myslím si, že to nesúvisí s tým, že každá z nás má inú kožu a kondíciu, lebo slepé črevo jej robili na Slovensku a jazvu skoro vôbec nevidno. V Rakúsku napríklad neskôr vyberajú stehy, veľa vecí je tam komplikovanejších ako u nás.

Odporúčate pôrodnicu, kde ste rodili, aj s nadštandardnou izbou?

V prvom rade sa musím poďakovať môjmu mužovi, že vďaka nemu som mala možnosť rodiť na súkromnej klinike a tráviť dni po pôrode v peknom prostredí a s dobrým jedlom (smiech). Na psychiku je to určite lepšie.

FOTO HVIEZDNEJ MAMINY JASMINY POČAS KOČÍKOVANIA NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: