Raper Majk Spirit (29) na zelenú rastlinku s názvom marihuana nedá dopustiť. O to šokujúcejšie je však zistenie, že kouč z Hlasu Česko Slovenska po „tráve“ siahol už ako malý chlapec na základnej škole. Majk Spirit, vlastným menom Michal Dušička, nepatrí tak celkom do skupinky typických raperov.

Ako jeden z mála vyštudoval vysokú školu, zaujíma sa o filozofiu, veľa číta a venuje sa duchovnému životu a ezoterike. Pozitívny vzťah k duchovnu si však posilňuje obzvlášť svojským spôsobom – užívaním marihuany. Hiphoper sa k nelegálnemu fajčeniu ľahkej drogy dokonca sám priznáva a nemá o tom vôbec problém hovoriť nahlas.

Zarážajúce však je, kedy po nej prvýkrát siahol. „Začal som veľa čítať, keď som raz mal asi ako štrnásťročný ‚zaracha‘, lebo ma tatko chytil blicovať a našiel mi trávu. Začal som vtedy čítať životopis Edgara Caycea,“ prezradil raper svoju cestu k duchovnému životu a svoje marihuanové začiatky v rozhovore pre MafiaRecords.

Tráva jeho každodenná

A marihuana Spiritovi zachutila natoľko, že sa jej nevzdal dodnes. „Priemerne tak jeden za deň, ale v poslednom čase volím často ekonomickejšiu verziu – vodnú fajku,“ prezradil Spirit svoju dennú spotrebu ušúľaných jointov.

Vzor pre mladých

Majk Spirit je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších slovenských interpretov a pre mnohých tínedžerov je dokonca životným vzorom. Aj preto môže jeho pozitívne ospevovanie zelenej rastlinky jeho neplnoletých fanúšikov priviesť na nesprávne cestičky. A práve to by si mal Majk Spirit uvedomiť ešte predtým, ako bude najbližšie vychvaľovať účinky tohto „zlozvyku“ pred celým národom.

Lekár o fajčení trávy v mladosti

„Užívanie marihuany v takom skorom veku môže spôsobiť rad zdravotných problémov v budúcnosti. Zmenu psychiky, rakovinu pľúc, schizofréniu a je to vstupná brána k silnejším drogám,“ prezradil detský lekár, ktorý sa s podobným prípadom už viackrát stretol.