„Keď zomieral, celú rodinu prosil o jednu vec,“ povedala úprimne neter nezabudnuteľného Jánošíka z muzikálu Na skle maľované Eva Dočolomanská.

Legendárny herec poslednýkrát vydýchol na Klinike pneumológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v bratislavskom Ružinove presne 26. augusta 2008. Jedným zo želaní nepochopiteľných pre rodinu bolo, aby poslednú rozlúčku zorganizovali Michalovi jeho sestry a nie deti, a tak sa aj stalo. Jeho dve sestry – Kveta a Nela, organizovali pohreb a dokonca bez Dočolomanského detí rozprášili popol svojho brata do dravých vôd Dunajca na slovensko-poľskej hranici.

Poznáme posledné želanie Michala Dočolomanského pred smrťou

Neter Eva: Poslednú vôľu Michala rešpektuje dodnes.
Foto: tv markíza

Dedil jeho priateľ Godó

Zosnulý herec vlastnil niekoľko nehnuteľností. Napriek tomu, že mal rozvedený Michal Dočolomanský dve deti, byt v centre Bratislavy a chatu v Studienke odkázal svojmu priateľovi, televíznemu technikovi Alexandrovi Godóovi.

Ako inštruoval rodinu?

Tým sa však kolotoč netradičných želaní hviezdy neskočil. Krátko pred smrťou vložil svojej rodine do srdca posledné želanie.

„Keď Miško zomieral, jeho posledná vôľa bola, aby rodina nerozširovala veci na verejnosti. To bolo jeho želanie a ja to budem rešpektovať,“ povedala pre denník PLUS Jeden deň jeho neter Eva. Tieto slová potvrdila aj Dočolomanského bývalá manželka Marta, keď sme sa s ňou predvčerom spojili. „Nikto vám nič nepovie, ani ja, ani moje deti,“ znela jej striktná odpoveď pre denník PLUS Jeden deň.

Magdaléna Vášáryová:

Poznáme posledné želanie Michala Dočolomanského pred smrťou

Stretla som ho dva mesiace pred smrťou. Obaja sme vedeli, že sa už zrejme neuvidíme. Bol to úžasný človek a ešte lepší herec.

Božidara Turznonovová:

Poznáme posledné želanie Michala Dočolomanského pred smrťou

Spomínam si na neho s láskou a v dobrom. To je všetko, čo vám k Miškovi môžem povedať.

Milan Lasica:

Poznáme posledné želanie Michala Dočolomanského pred smrťou

Spolupracovali sme spolu pri jeho poslednej inscenácii na Novej scéne. Aj keď bol chorý, nedal na sebe nič znať, hoci už vtedy cítil, že nie je dobre. Bol to absolútny profesionál.