Narážate teraz na váš zdravotný stav?

Áno, aj na to, pretože sa celý môj životný štýl podpísal na mojom zdraví, a keď mi diagnostikovali cukrovku, tak som rázne zmenil stravu.

Mali ste o seba aj strach?

Určite áno. Bol to pre mňa varovný prst. Musel som jednoducho dať nohu z plynu dole. Mám však pocit, že alkohol ma unavoval. Je mi bez neho teraz lepšie. Keď odišiel z môjho života, tak zrazu som mal viac energie a viac „chtíču“. Zmenil sa mi život k lepšiemu, rozhodne.

S pohárikom v ruke vás už teda neuvidíme?

Veľmi málo. Keď si dá človek na obed „vepřo, knedlo, zelo“, tak to pivko sa mu pýta. Tak vtedy si dám, ale naozaj alkohol už len v minimálnom množstve.

Nebojíte sa, že ak sa váš syn vydá na hudobnú dráhu, tak aj on prepadne takémuto obdobiu?

Každý mladý človek si tým musí prejsť. Žúrka, cigarety, alkohol, to jednoducho patrí k mladosti. Samozrejme, že sa o syna, o jedného aj o druhého bojím, ale budem sa na to pozerať už trošku inak. Prekážalo by mi však omnoho viac, keby mi klamal. Radšej nech mi povie pravdu, že si dal pivo, ja to nejako prehryziem alebo urobím krik, ale nech mi neklame. To nemám rád.

S druhou manželkou zažíva radostné obdobie.
S druhou manželkou zažíva radostné obdobie.
Zdroj: archív

S manželkou máte doma asi veľa zábavy s vaším dvaapolročným synčekom. Je to radosť?

Je to tá najväčšia radosť. Najmä keď si aj s manželkou spievam a on sa snaží zapájať (smiech).

Vaša manželka je od vás výrazne mladšia. Nespôsobuje vám 20-ročný vekový rozdiel problém?

Vôbec nie. A ak sa mám priznať, tak to ani nerozoberáme. Manželka je totiž trochu inde, ako sú jej rovesníčky, tak možno aj to je dôvod, že nám to nikdy nespôsobovalo problémy.

Čím si vás inak získala?

Názormi. My sme sa totiž vždy veľmi dobre vedeli porozprávať. Keď sme boli spolu napríklad aj na turné, tak mi vedela oponovať a zistili sme, že máme spoločné myslenie.

S vašou bývalou manželkou ste v kontakte? Ako vychádzate?

S Danielou vychádzame veľmi dobre. Keď treba riešiť niečo okolo Mária, tak sa stretneme, dáme si kávu, porozprávame sa, píšeme si, takže nemáme problém spolu vychádzať. Aj teraz popri škole syn brigáduje, tak mi písala, že robí za grilom, čo je super, lebo nech vie, čo to znamená, zarobiť si na seba. Takže naozaj nemáme žiaden problém.

Mohlo by vás zaujímať: