Auto, ktoré šoférovala Marikina vtedy dvadsaťjedenročná kamarátka z Nemecka, sa niekoľkokrát prevrátilo a skončilo v poli. „Keď sa to stalo, volal mi Paľo Hammel a informoval ma o tejto tragédii. Okamžite sme nadviazali kontakt s nemocnicou v Hustopečiach a organizoval sa jej prevoz. Operovali ju a po operácii ležala u nás na klinike,“ prezradil nám profesor Pavol Traubner. Neskôr ju operovali aj ruskí špecialisti, no bez úspechu.

Čo jej odkazujú priatelia

„Je mi veľmi ľúto, že sme ju nedokázali presvedčiť, aby sa po nejakom čase aj pár rokoch, keď to prebolí, vrátila. Raz sa ukázala a potom zase dlho nič. Myslím si, že je nezameniteľne zapísaná do československej muziky, takže je to fajn,“ povedal o Marike jej kolega a dobrý kamarát Pavol Hammel.

Traubner jej odkazuje: „Marike prajem, aby zdravotne zvládala svoj ťažký údel. Prajem jej, aby mala dostatok optimizmu žiť na úrovni. Aby zvažovala, či by nemala naďalej robiť radosť, že by sa svojimi pesničkami prezentovala v našej spoločnosti. Je mi to ľúto, že na pódiu nezostala. Ale musím uznať, že človek, ktorý je sám a je, žiaľ, zdravotne hendikepovaný a rozdáva radosť iným, je v mojich očiach hviezdny.“

 Paľo Hammel o tom, čo sa Marike stalo, sa dozvedel medzi prvými.
 Foto: Archív