Dagmar Havlová s mamou.
Zdroj: blesk.cz

Herectvo jej vraj bolo súdené! Narodila sa totiž v dome svojej babičky v Brne, ktorý stál oproti ochotníckemu divadlu. Otec sústružník a mama účtovníčka mali blízko k ochotníčeniu, herectvu sa upísala aj sestra Eva (75).

Sestra Eva ostala v Brne, takisto hrala, ale aj spievala.
Zdroj: archív

Pre Veškrnovú boli ako šité úlohy bláznivých a naivných dievčat, za ktoré ju diváci milovali. Také boli aj jej prvé postavy vo filmoch Holky z porcelánu či Dívka na zabití.

Herečka sa vo filmoch aj odhalila. Pozrite si FOTO TU!

Herectvo Havlová Veškrnová milovala a vzdala sa ho len preto, aby bola po boku manžela - prezidenta Václava Havla. Po jeho smrti sa k nemu vrátila. Takmer 41 rokov bola členkou vychýreného Divadla na Vinohradoch. A práve to si na jej narodeniny ani nespomenulo! Býva zvykom, že ak oslavuje niektorý súčasný, ale aj bývalý člen súboru, divadlo mu blahoželá na svojej webovej stránke alebo v divadelnom mesačníku. V prípade Dagmar Havlovej Veškrnovej sa tak nestalo! Podľa českého Blesku je zrejme za tým nepríjemný rozchod herečky s divadlom a jeho riaditeľom Tomášom Töpferom (72),

Pohreb Antonie Hegerlikovej (†89): Reč mal herec a riaditeľ Divadla na Vinohradoch Tomáš Töpfer. Na narodeniny Havlovej Veškrnovej si nespomenul.
Zdroj: blesk.cz

Nie je to prvý raz, čo ľudia, ktorí herečku milovali, zrazu obrátili. Tak sa to zmenilo, keď sa s ňou začal v roku 1996 po smrti manželky Olgy stretávať Václav Havel. „Bola to láska na prvý pohľad, obojstranná. Ale Vašek ma musel dlho dobýjať,” hovorí Dagmar v dokumente CNN Prima NEWS, ktorý vysielajú dnes o 20.15 h.

Dagmar Havlová, rodená Veškrnová, sa v roku 1997 stala manželkou vtedajšieho českého prezidenta Václava Havla a prvou dámou Česka. Na foto je aj Miro Žbirka (prvý zľava), Paul McCartney z Beatles (tretí zľava) či Havlovej dcéra Nina (druhá zprava).
Zdroj: instagram_dagmar_havlova_official

Po svadbe s Havlom prežívala ťažké chvíle. Čítajte na ďalšej strane!