Adela Vinczeová sa s otázkou, kedy bude mať dieťa, často stretávala ešte počas bývalého vzťahu s tanečníkom Petrom Modrovským. Párik sa však napokon rozišiel v júni 2016, a moderátorka sa medzitým stihla zasnúbiť a vydať za markizáckeho moderátora Viktora Vinczeho. Otázky o dieťati však neutíchli, naopak, teraz už manželia im musia čeliť čoraz častejšie. Moderátor si včera povedal dosť a vyhlásil šokujúcu pravdu.

Viktor sa zastal svojej manželky a prezradil dôvod, prečo zatiaľ nečakajú dieťa.
Viktor sa zastal svojej manželky a prezradil dôvod, prečo zatiaľ nečakajú dieťa.
Zdroj: Emil Vaško

„Kvalita a počet spermií sa u mňa blíži k hranici neplodnosti. Už sa nechcem pozerať na to, ako sa mojej manželky dookola niekto pýta „kedy už?“. Začalo sa to pred rokmi, vrcholilo pred našou svadbou a pokračuje dodnes,“ začal svoj dlhý status na Facebooku Vincze a pokračoval.

„Problém otehotnieť pritom nie je ženský problém. Je to problém párov. A čoraz častejšie ho treba riešiť na strane muža. Toto je aj náš prípad. Kvalita a počet spermií sa u mňa blíži k hranici neplodnosti. Tiež som bol prekvapený, 26 rokov, štandardná postava, striedmy pohyb, kde-tu nejaké pivo, žiadne drogy. Prečo teda moje telo produkuje trikrát menej spermií na mililiter, ako je hraničné minimum podľa Svetovej zdravotníckej organizácie? Prečo je väčšina z nich morfologicky nevhodná na počatie? Odpoveď reprodukčných odborníkov znela: nevieme,“ šokuje Vincze, ktorý sa nebál takto verejne sa priznať na tému, ktorá je pre mnohých mužov tabu.

Dieťa bolo témou č.1 aj v Adelinom predošlom vzťahu s Petrom Modrovským.
Dieťa bolo témou č.1 aj v Adelinom predošlom vzťahu s Petrom Modrovským.
Zdroj: archív

„Som súčasťou generácie, ktorá má odmalička vo vrecku mobil. Lekári mi vravia, že ak zmením životný štýl, možno sa časom niečo zmení. Skúšam teda všetko. Vymenil som úzke boxerky za voľné šortky, jem viac zinku. Úplne som prestal fajčiť, piť, lepšie sa stravujem,“ netají sa. Nás zaujímalo, čo na to Adela.

„Tento článok nie je o nás, ale otvorenie celospoločenskej témy. Čísla, ktoré tam Viktor spomína, sú alarmujúce a nie až z takého dlhodobého hľadiska sa to bude týkať väčšiny mužov. Kto to berie len ako bohapusté odhaľovanie súkromia, mal by si uvedomiť, že je to varovný prst pre jeho vlastné deti a pre každú generáciu, ktorá je na tom horšie a horšie. Od ženy by takýto článok vyznel ako emancipačný žvást. Aj preto si Viktora za to vážim,“ znela Adelina odpoveď.

VIKTOROV STATUS U NÁS V GALÉRII TU: