Podľa informácií českého Blesku Ladislav Štaidl dnes ráno podľahol komplikáciám spojeným s koronavírusovým ochorením. Dlhoročný kapelník Karla Gotta (†80) a expartner speváčky Ivety Bartošovej (†48), ktorá spáchala samovraždu na jar 2014, patril do rizikovej skupiny pre svoj pokročilý vek. Nielen fanúšikovia, ale najmä rodina českého skladateľa a podnikateľa Ladislava Štaidla ostala nedávno poriadne v šoku. Ich miláčik náhle skončil v nemocnici, kde mu zistili nákazu koronavírusom. „Jeho stav sa nezlepšil, ale ani nezhoršil, je stále vážny,“ dozvedel sa pár dní dozadu český portál Aha! zo zdroja.

SELADÓN ŠTAIDL Vzťah s ním udržiavala napriek tomu, že bol ženatý a okrem nej mal mnoho iných mileniek.
Zdroj: ARCHÍV

Štaidl v minulosti prekonal liečbu rakoviny krku a mal len jednu obličku. "Zdravotných neduhov sa mu však časom pridružilo oveľa viac, preto to spojenie s covidom nie je žiadna sranda,“ pokračoval rodinný známy. Do nemocnice ho nechal 7. januára odviezť syn Artur, kde bol okamžite umiestnený na oddelenie ARO. Pár dní predtým s Ladislavom telefonoval kamarát František Janeček. „Sťažoval sa, že mu nie je dobre. Tak som sa ho pýtal, či mu mám zavolať doktora alebo či si ho chce sám zavolať, a on že nie, že si to doma vyleží,“ prezradil muzikálový producent pre primácky Showtime. Jeho stav sa však nelepšil – v ohrozenej skupine ľudí sa nachádzal nielen kvôli veku, ale aj kvôli onkologickým problémom ešte z minulosti. Svoj boj o život síce, bohužiaľ, prehral, napriek tomu zostala po ňom nezmazateľná stopa na českej hudobnej scéne

Správu priebežne aktualizujeme.

SPOMIENKOVÉ ZÁBERY LADISLAVA ŠTAIDLA NÁJDETE V GALÉRII >>

Ladislav Štaidl má konte vyše dvesto pesničiek. Texty mu často dodával brat Jiří, ktorý však zahynul pri automobilovej nehode v roku 1973. Štaidl taktiež napísal hudbu k asi 80 televíznym a celovečerným filmom a k niekoľkým seriálom (Romance za korunu, Hvězda padá vzhůru, Zkoušky z dospělosti). Okrem legendárneho Gotta spievali jeho hity Helena Vondráčková (73), Jiří Korn (71) či Dalibor Janda (67). K najznámejším patrí Kávu si osladím, Odnauč se říkat ne, Dám dělovou ránu, Jsou dny, kdy svítá o něco dřív alebo Mží ti do vlasů.

Orchester Ladislava Štaidla, ktorý v rokoch 1977 a 1978 zvíťazil v mimoriadne populárnej ankete Zlatý slávik, hral najmä po boku Karla Gotta, ale sprevádzal napřrklad i Jitku Zelenkovú (70) a Vlastu Kahovcovú (77). Od roku 1987 Štaidl spolupracoval s Ivetou Bartošovou (†48), s ktorou neskôr žil 13 rokov, a s ktorou má syna Artura.

Mohlo by vás zaujímať: