Medzi mladučkou Libuškou a charizmatickým Josefom, ktorého si diváci zamilovali ako zásadového doktora Blažeja z Nemocnice na okraji mesta, vraj okamžite preskočila iskra. Traduje sa dokonca, že na neho vtedy cieľavedomá Šafránková ukázala prstom a prehlásila, že si ho jedného dňa vezme. Malo to však jeden veľký háčik: Josef, o 13 rokov starší ako ona, bol v tej dobe zadaný.

Naďa Urbánková
Zdroj: Archív

A išlo o dosť vážny vzťah, s herečkou a speváčkou Naďou Urbánkovou (81) dokonca plánovali, že si založia rodinu. Lenže ako to už niekedy býva, citom človek nerozkáže a zamilované hrdličky sa spolu začali tajne stretávať. Dvojitý život vydržal Abrhám viesť celé dva roky, než sa nič netušiava Naďa o hercovej nevere dozvedela – dosť potupne – od svojej kaderníčky.

90. roky: Libuše Šafránková na zábere z galavečera Český lev.
Zdroj: Profimedia

„Strašne som sa do neho zamilovala. Vydržali sme spolu osem rokov. Nikdy sme sa nezobrali, bol to však jeden z najdlhších vzťahov môjho života. A z mojej strany určite najsilnejší. Akurát na ten rozchod nerada spomínam,“ prezradila v minulosti pre médiá Urbánková s tým, že spolu chodili od roku 1968. 

FOTKY ZAMILOVANEJ URBÁNKOVEJ S ABRHÁMOM Z MLADOSTI NÁJDETE V GALÉRII >>

Zatiaľ čo speváčke sa v milostnom živote potom už veľmi nedarilo (poté, co se rozešla s Abrhámem, například utekla do amerického Nashvillu, kde se natruc provdala – manželství však nemělo dlouhého trvání), zo Šafránkovej a Abrháma sa stal jeden z najstabilnejších párov českého šoubiznisu. Zosobášili sa v roku 1976 a mali spolu syna Josefa (44).

Prečítajte si tiež: