Reklama

Mladý Krištof Kelíšek o postave Thomasa z Dunaja a súkromí: Na TOTO najviac míňam svoj honorár

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Kreatívny producent seriálu Dunaj, k vašim službám: Nové priestory, postavy a nečakané zvraty!
    Reklama

    Krištof Kelíšek (15) vstúpil do Dunaja ako stratený syn doktora Alberta Raueho (Ján Dobrík) Thomas Raue. Spočiatku negatívne ladená postava arogantného chlapca v uniforme Hitlerjugend sa postupne zmenila na človeka, ktorý si uvedomil zverstvá nacistickej zloby. Ako sa mu spolupracuje s jeho otcom Petrom Kelíškom, producentom Dunaja, čomu sa venuje v súkromí a kam najčastejšie putuje jeho honorár?

    Dunaj sa odohráva v čase 2. svetovej vojny. Ide o jedno najkrutejšie obdobie v histórii ľudstva. Smutné však je, že mnoho mladých dnes už ani nevie, čo je to holokaust. Ako to vnímaš ty medzi svojimi kamarátmi?
    – Samozrejme, vieme, čo to je, aké zverstvá sa vtedy diali a nevieme si ani len predstaviť, aké hrozné to muselo byť. Je však pravda, že v každodennom živote s tým do kontaktu prichádzame málo, takže to nie je vec, na ktorú myslím každý deň. Ale určite je dôležité na to nezabudnúť, a hlavne sa z toho poučiť, pretože v histórii sa často opakujú vzorce, takže ak sa pona-učíme, tak sa nabudúce tomu môžeme pokúsiť zabrániť. Aj teraz sa začínajú diať situácie, ktoré až príliš nápadne tieto časy pripomínajú.

    Zdroj: Peter Zakovic

    Krištof Kelíšek alias Thomas Raue z Dunaja.

    Tvojím otcom je producent Dunaja Peter Kelíšek. Máš teda k herectvu blízko už od detstva?
    – Áno, ale nielen zo strany otca, už odmalička napríklad chodím na letné divadelné sústredenie Gong, kde jedna z vedúcich je aj moja mamina. To bolo pre mňa prvé stretnutie s herectvom.

    Zdroj: Archív Petra Kelíška

    S otcom Petrom Kelíškom, producentom Dunaja, sú zohratou dvojkou.

    Stalo sa, že ťa otec za výkon aj skritizoval? Je na pľaci prísnym „šéfom"?
    – Samozrejme, že stalo. Podľa mňa je dôležité vedieť kritiku aj dávať, aj dostávať, lebo keď niečo nie je dobre, tak sa to inak nezmení. Je úplne normálne a bežné, že keď je niečo zle, tak do toho režisér zasiahne. Nikdy nie nejako hrubo (pokiaľ sa práve nezabávam, čo s herectvom nesúvisí), ale dostatočne na to, aby som napravil chybu.

    Zdroj: tv markíza

    Krištof Kelíšek ako malý Hugo v Červených páskach.

    Kde študuješ a čomu sa najradšej venuješ v súkromí?
    – Študujem na bilingválnom gymnáziu a vo voľnom čase sa asi najradšej venujem golfu. Zelenú kartu mám už od roku 2020, ale teraz ma to chytilo viac. Vlastne som tomu prepadol až počas posledných dvoch rokov.

    Vyberáme pre vás niečo PLUS

    Autor článku

    Venuje sa témam zo sveta slovenského šouzbiznisu a je absolventkou Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave. Vrátane práce je závislá na kofeíne a fenke Lilly, ktorá robí jej život krajším už 16 rokov.