Vďaka výbornému hlasu ju nazývali slovenskou Helenou Vondráčkovou. Žiaľ, pre komplikovanú povahu a neskoršie úzkosti i  depresie nemala šancu sa stať veľkou hviezdou. Lýdia Volejníčková zomrela pred tromi rokmi. Pred smrťou ju trápili temné myšlienky.

Jej dvorným hudobným skladateľom bol Pavel Šindler (68), ktorý má v súčasnosti vážne zdravotné problémy a žije v seniorskom centre. „Celé deväťdesiate roky Lýdii veľmi priali. Potom začala mať zdravotné problémy a pribrala. Koncertov ubudlo, niekdajší priatelia na ňu zrazu nemali čas a ona bola stratená. Keď sa od nej odsťahovala dcéra Ivanka, ktorú po rozvode vychovávala sama, stratila vôľu žiť. Ľutovala sa a zomierala naozaj utrápená,“ povedal.

Lýdia Volejníčková v úspešnom televíznom Repete.
Zdroj: Archív

Fanúšik Mečiar

Časy úspešnej televíznej hudobnej relácie Repete pod taktovkou Ivana Krajíčka v 90. rokoch si Lýdia Volejníčková naozaj užívala. Milovala  imidž amerických estrádnych hviezd z Broadwaya, flitre, dlhé okázalé róby, kožuchy. Vždy bola bezchybne a mondénne učesaná. Od mužov vyžadovala džentlmenské správanie.

Keď s kolegami z Repete jazdila na akcie HZDS, kde jej vtedy najmocnejší muž krajiny Vladimír Mečiar pobozkal ruku či pomohol do kabáta, bola v siedmom nebi.

Milovala obdiv fanúšikov

Popri možno trochu okázalom vystupovaní mala však naozaj veľký talent a výborný hlas. Ohurovala náročnými skladbami. Diváci milovali, keď s Michalom Dočolomanským spievala hity Smoliari či Haló tam. Fanúšikovia boli vo vytržení a ona prešťastná. Nahrala dve magnetofónové kazety, z ktorých predala desaťtisíce kusov, a niekedy stihla denne aj tri vystúpenia.

Keď záujem divákov upadol, Lýdia Volejníčková bola na tom zle. Čo sa dialo? Čítajte na druhej strane!