Moderátor Andrej Bičan zahodil svoje dlhoročné manželstvo s Editou, s ktorou má dve dcérky, a dávnejšie sa vrhol do náruče mladej milenky Michaely. Minulý týždeň s ňou prišiel ruka v ruke na premiéru slovenského tanečného filmu Backstage, kde si vymieňali nežné dotyky a bozky a bez problémov nám vtedy porozprával o spoločných plánoch a nevynechal ani tému ďalšia svadba.

A hoci doteraz musela jeho ešte stále manželka toto všetko znášať, to, čo o nej porozprával pre týždenník PLUS 7 DNÍ na galavečere OTO, by ranilo asi každú ženu. Nieto ešte matku dvoch detí. Najväčšou skúškou začali podľa neho prechádzať v čase, keď sa jeho žena dala na biznis, otvorila si dve jazykové školy. ,,Problém je, že začala naberať veľa podnikateľských vecí a to ju znásilnilo. V jednom momente sa začala správať neadekvátne. Dostalo sa to do rodiny a naše deti tým trpeli. Najhoršie na tom bolo, že jej išlo len o peniaze, peniaze, peniaze. A bez možnosti to nejako regulovať som bol už iba ich odovzdávač,“ šokoval v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ.

Bičan s mladou priateľkou prišiel aj na galavečer OTO.
Bičan s mladou priateľkou prišiel aj na galavečer OTO.
Zdroj: archív

„Chcel som, aby bola šťastná. Ale peniaze to neurobili. Dotoval som jej podnikanie, na ktoré som jej dal k dispozícii dve nehnuteľnosti. Mal som pocit, že keď si vybuduje niečo svoje, naplní ju to. Ale keď som videl, že dosiahla svoj cieľ a stále nebola schopná tešiť sa z toho, radovať a odovzdať energiu deťom a mne, tak sa to jednoducho skončilo,“ pokračuje Bičan, ktorý si jedného dňa zbalil veci a z rodinného domu neďaleko Bratislavy, ktorý sám postavil, odišiel.

V tomto dome, bývali v minulosti ako rodina.
V tomto dome, bývali v minulosti ako rodina.
Zdroj: Archív

„My sa nerozchádzame kvôli mojej novej priateľke, ale kvôli mojej odporkyni. Pretože ona nebola dobrá matka ani dobrá manželka,“ bráni sa poriadne ostrými slovami moderátor, ktorý svoju manželku Editu, s ktorou sa mimochodom nerozpráva, nazval právnym termínom. „S mojou odporkyňou spolu nekomunikujeme. Ani pri preberaní detí,“ hovorí Bičan, pričom sa vôbec netají, že opäť zažíva krásne obdobie zamilovanosti. Keď si tieto vyjadrenia plné ohovárania a osočovania prečítala Bičanová, ostala doslova ako obarená. Narozdiel od neho si však zachovala chladnú hlavu a na jeho adresu sa vyjadrila veľmi diplomaticky.

Edita Bičanová
Edita Bičanová
Zdroj: archív

„Ak si môj manžel týmto spôsobom chce očistiť svoje meno, tak táto cesta nikam nevedie. Mohla by som podať trestné oznámenie. Tiež hádzať špinu cez médiá. To je však pod moju úroveň,“ reagovala nám zaskočená Edita, z ktorej hlasu však bolo evidentné, že jeho slová jej poriadne ublížili.

Takto reaguje na danú problematiku sexuologička a psychiatrička Danica Caisová

Sexuologička Danica Caisová
Sexuologička Danica Caisová
Zdroj: archív

„Rozvody a rozchody bývajú považované za jednu z najväčších psychických záťaží. Najmä preto, že tí, ktorí sa rozchádzajú, prežívajú zmiešané emócie zlosti, nepriateľstva, poníženia, ale aj závisti a neukončenej lásky. Držať sa „na uzde“ býva potom veľmi ťažké. Naviac dvojica porušuje to biblické „ čo Boh spojil, človek nerozlučuj“, čo vedie k pocitom viny, osobného zlyhania a psychickej bolesti. Snaha o únik z týchto pocitov vedie cez hľadanie a nájdenie vinníka. Najčastejšie to býva partner, potom jeho širšia rodina, najmä svokra, kamaráti, alkohol, hazard, koníčky. Nuž prajem všetkým, ktorých postihol stav zvaný rozvod či rozchod, aby sa snažili aj v najťažších chvíľach udržať si nadhľad a veľkorysosť. Veľmi to ocenia, keď sa ich rany zahoja a pre svoje deti a kvôli nim sa budú nútení aspoň z času na čas stretnúť so svojím bývalým či bývalou. Korektné vzťahy predpokladajú, že sme časť „špinavej bielizne“ počas rozchodu zamkli hlboko do skrine či práčovne a tam ju aj v búrlivých chvíľach necháme,“ reaguje Caisová.

HORÚCE BOZKY BIČANA A JEHO PRIATEĽKY NÁJDETE V GALÉRII