Videla som, že ste zverejnili na Instagrame, ako jej čítate rozprávky...

Je to súčasť môjho života a našej reality, tak som si povedal, že to nebudem nejako skrývať. Robíme čo vieme, skúšame samozrejme aj pomáhať lekárom alternatívnou liečbou. Píše mi veľa mamičiek predčasniatok, ktoré nás povzbudzujú, ja im za to veľmi ďakujem, dodáva nám to silu a ešte väčšiu nádej.

Bola Emku pozrieť aj vaša dcérka Mia, ktorú máte s exmanželkou?

Nie, tam detičky ešte nesmú. Emka je na JIS-ke. Mia zatiaľ videla len jej fotku. Je to dosť silné. Úprimne vám môžem povedať, že nám zviera žalúdok zakaždým, keď tam prídeme. Nie je ľahké vidieť, že sú tam detičky napojené na 4 - 5 hadičiek. Asi sa na to človek pozerá inak, keď to nie je jeho dieťa, je to dosť náročné.

Stav po nehode sa jej už stabilizoval?

Do toho by som nechcel „rýpať“. Realita je však taká, že môžem povedať len jedno: neviem. Lebo na 800-gramovom dieťatku, ktoré sa ešte vyvíja, nie je vidieť nič. Nevidime na nej vnútorné ani vonkajšie zmeny ale veríme, že je a bude v poriadku bez následkov. To nie je ako pri dieťati, že keď sa mu niečo stane, že ho niečo bolí, alebo má nejaké obmedzenie, jednoducho toto nevieme. Veríme, že nie.

11.26 h 28. 6. 2019 BRATISLAVA PETRŽALKA: Nehoda sanitky, v ktorej bola Šmahelova dcérka.
11.26 h 28. 6. 2019 BRATISLAVA PETRŽALKA: Nehoda sanitky, v ktorej bola Šmahelova dcérka.
Zdroj: Facebook

FOTO Z NEMOCNICE NÁJDETE V GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: