Diváci si v utorok večer užili špeciálne Televízne noviny. „Sme tu s vami už 25 rokov a každý deň vám prinášame tie najaktuálnejšie správy,” prihovorila sa na začiatku Zlatica Švajdová Puškárová. „Teraz máme pre vás pripravené niečo úplne iné. Náš príbeh,” dodal Švajda a divákov privítali pri sledovaní dokumentu Televízne noviny 25.

Do dokumentu Televízne noviny 25 prijali pozvanie aj bývalí kolegovia Vladimír Repčík a Andrea Vaderti.
Zdroj: TV Markíza

Pozvanie do tohto špeciálu prijali aj mnohé niekdajšie markizácke hviezdy. Ako prví si na svoje začiatky zaspomínali Vladimír Repčík a Andrea Vadkerti. Postupne sa pridávali ďalší. O svojich prvých reportážach porozprávali Ján Tribula, Zlatica Puškárová, Patrik Herman či bývalé redaktorky Anna Ghannamová a Jana Žitňanská. Priestor dostal aj niekdajší riaditeľ centra spravodajstva a publicistiky Stano Pavlík a veľkým prekvapením bolo, že do dokumentu prijala pozvanie dokonca aj súčasná jojkárka Aneta Parišková. Tá na Markíze moderovala správy spolu s Braňom Ondrušom. „Mne keby niekto povedal, že treba prísť v noci, zajtra, pozajtra, tak ja prídem, pretože ja som jednoducho tou televíziou žila a chcela som pre ňu urobiť maximum,” zaspomínala si. Súčasťou Markízy bola od jej úplného začiatku. Teda od roku 1996.

Do dokumentu Televízne noviny 25 prijala pozvanie aj Aneta Parišková. Tá bola súčasťou Markízy od jej úplného začiatku, dnes pracuje v konkurenčnej Jojke.
Zdroj: TV Markíza

Na obrovskú drámu, keď 18. augusta 1998 do budovy v Záhorskej Bystrici dorazili s ozbrojencami zástupcovia spoločnosti Gamatex a viedol ich Marián Kočner, bývalý spolužiak majiteľa a šéfa Markízy Pavla Ruska, si zaspomínal aj vtedajší redaktor Daniel Krajcer.

Marianna Ďurianová bola súčasťou Markízy 13 rokov.
Zdroj: TV Markíza

Diváci preto čakali, že v dokumente sa objaví aj Marianna Ďurianová. Tá v Markíze pracovala 13 rokov a radila sa medzi najväčšie hviezdy. Všade, kde sa objavila, vyvolala okamžite senzáciu. V špeciále sa síce na okamih mihla, no iba v retro reportáži. ,,Marianna bola na spoluprácu oslovená, na ponuku však nereflektovala,” vysvetlila nám Markíza. Ďurianová má však svoje vysvetlenie.

Marianna Ďurianová moderovala Televízne noviny s Ľubomírom Karáskom.
Zdroj: TV Markíza

,,Marianna bola na spoluprácu oslovená, na ponuku však nereflektovala,” vysvetlila nám Markíza. Ďurianová má však svoje vysvetlenie. ,,Od ľudí, s ktorými som 13 rokov “žila” a tvorila televíziu, som očakávala slušné správanie, empatiu a férovosť. Namiesto toho neváhali využiť moju osobu v súvislosti s reportážou, ktorou sa prezentovala “investigatívna” redaktorka a ktorá mi hrubo zasiahla do súkromia. Pritom moje meno fakticky s témou nijako nesúviselo, iba bolo komerčne zaujímavé. Z tohto dôvodu som nemala chuť zúčastňovať sa na spomienkovom dokumente, keďže moje príjemné spomienky na TV Markíza zatienil tento fakt," napísala nám Ďurianová. Marianna mala na mysli nedávnu reportáž Kristíny Kövešovej o jej ex Romanovi Doležalovi. ,,V tejto bytovke podľa našich informácií mala NAKA hľadať partnera známej moderátorky Romana D.," povedala Kövešová v májovej reportáži, keď zvonila na Ďurianovej zvonček.

RETRO ZÁBERY BÝVALÝCH MARKIZÁKOV SI POZRITE V GALÉRII

Prečítajte si tiež: