Ako uvádza portál tvnoviny.sk, ide o 56-ročného Pavla Duchoňa, u ktorého počas policajnej razie našli 9 kíl pervitínu a 70-tisíc eur.Môžeme potvrdiť, že obvinený P. D. počas výkonu väzby zomrel. Okolnosti úmrtia však bližšie komentovať nebudeme, nakoľko sú predmetom vyšetrovania, v ktorom vykonáva dozor Okresná prokuratúra Trenčín,“ uviedol pre Markízu hovorca GP Dalibor Skladan.

Z uznesenia o obvinení o Pavlovi Duchoňovi.
Zdroj: TV Markíza


Podľa informácií TV Markíza Duchoňovi zlyhalo srdce, vo väzbe bol dva týždne. Pre skupinu robil skladníka. Pred sudcom, ktorý ho poslal do väzby, podrobne opísal, ako ho na spoluprácu oslovili. V rámci protidrogovej akcie obvinili 14 osôb, piati z nich sú stíhaní vo väzbe, zvyšok vrátane manželov Strauszových vyšetrujú na slobode.

ZÁŤAH U PLAČKOVEJ SI POZRITE V GALÉRII

27. septembra Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného v skorých ranných hodinách zadržali pre drogovú činnosť v ich byte v Bratislave. Súvislosť to malo mať s drogovou trestnou činnosťou. Išlo o rozsiahlu policajnú akciu a elitní policajti zasahovali nielen v Plačkovej byte v bratislavskom Ružinove, ale neskôr aj v ich dome v Miloslavove. Muži zákona jej prehľadali aj auto.  ,,VEĽKÁ PROTIDROGOVÁ AKCIA NA ZÁPADE: NAKA ZADRŽALA AŽ 15 OSÔB. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zasahujú od skorých ranných hodín na viacerých miestach vo viacerých krajoch, v Bratislavskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji. Počas protidrogovej akcie policajti vykonali viacero domových prehliadok aj prehliadok nebytových priestorov, zadržali 15 osôb," znelo vtedy vyjadrenie NAKA. Manželov však sudca prepustil na slobodu a naďalej prebieha vyšetrovanie na slobode. Medzi obvinenými z drogovej trestnej činnosti a z členstva v zločineckej skupine bol aj zosnulý Pavol Duchoň.

Čo prišili zosnulému Pavlovi Duchoňovi? 

V uznesení o obvinení sa písalo, že Pavol Duchoň bol osobou, ktorá bola v minulosti štyrikrát súdne trestaná za ekonomické a násilné trestné činy. Poslednýkrát bol príslušným súdom v roku 2015 podmienečne odsúdený za nedbanlivostný trestný čin ublíženia na zdraví. V uznesení sa ďalej uvádzalo, že Duchoň uviedol, že je invalidný dôchodca. Spravil chybu, že robil skladníka. Ostatných podozrivých nepozná. V roku 2020 ho vyhľadali na štadióne v Hlohovci dvaja muži vo veku 30-40 rokov. Mali auto s dunajskostredskou značkou. Spýtali sa ho, či by si chcel zarobiť, on súhlasil. Ponúkli mu od 100 do 200 eur. Mali zistené, aký má dôchodok. Upozornili ho, aby sa nevychvaľoval, že zarába ľahko za nič. Po tomto stretnutí prišiel človek od tých dvoch mužov a priniesol mu papierovú tašku. V nej boli tri alebo štyri igelitové vrecká s práškom, aký bol aj dňa 27.9. 2021 u neho zaistený pri domovej prehliadke. Bola to kryštalická látka. Smrdela. Duchoň tušil, že išlo o fet. Prešlo pár dní a ten istý muž si prišiel zobrať to, čo mu pred tým priniesol. Vzal si jedno vrecko. Za to dal Duchoňovi 100 alebo 200 eur. Zo začiatku to bolo tak obtýždeň. Keď sa dávky minuli, tak muž znova prišiel. Duchoň túto látku len skladoval. 

Prečítajte si tiež: