Najnovšia hra v Divadle Aréna „Na mol“ prináša príbeh štyroch starších dám, ktoré samotu a nudu zapíjajú pohárikom alkoholu. A tých je viac ako dosť. Ženy stvárňujú štyria herci Gregor Hološka, Peter Trník, Ján Jackuliak a Ondrej Antálek. V predstavení si však zahral aj Matúš Kvietik, ktorý je divákom známy zo seriálu Sestričky.

A asi každý vie, že tento herec je vnukom legendárneho Štefana Kvietika. Ten teda nemohol chýbať na premiére, aby si tak prišiel pozrieť výkon svojho mladého nasledovníka. V hre je hlavnou témou alkohol a je už na divákovi, čo si z tohto predstavenia odnesie. Samotný Kvietik však pred začiatkom absolútne netušil, čo ho čaká. S Matúšom sa totiž vôbec nerozprávali, o čom je dej.

Najnovšia hra v Divadle Aréna „Na mol“ prináša príbeh štyroch starších dám, ktoré samotu a nudu zapíjajú pohárikom alkoholu.
Najnovšia hra v Divadle Aréna „Na mol“ prináša príbeh štyroch starších dám, ktoré samotu a nudu zapíjajú pohárikom alkoholu.
Zdroj: Emil Vaško

A ten bol vskutku zaujímavý, pričom nechýbali ani bozkávacie scénky muža s mužom, keďže štyri dámy, ktoré holdovali alkoholu, stvárnili chlapi. „Prišiel som ako čistý divák, v tom zmysle, že som nevedel, o akú predlohu ide. Do kresla som sadal v očakávaní. Čakal som na to, čo uvidím. Musím však povedať, že ma tento večer potešil, lebo som videl na javisku hercov v téme, ktorá nie je ľahká,“ prezradil nám Kvietik st. tesne po premiére. A čo hovorí na to, že videl vnuka bozkávať sa s mužom?

„Vôbec to nevyrušuje, pokiaľ to patrí k tomu. Že sa to nezneužíva a nie je to samoúčelné. Samozrejme, musí to mať istú mieru, lebo je to chúlostivé, ale nemám problém s takýmito vecami,“hovorí legenda, ktorej vnuk si to užíval. „Nemám s tým problém. Veď to nie je myslené vážne. Nie je to pre mňa kontroverzné, zdá sa to vtipné. Hoci je pravda, že ja mám hranicu kontroverznosti posunutú niekde inde,“ prezradil nám so smiechom v hlase Matúš. „Keby ste počuli, čo si na javisku práve medzi sebou hovoríme. Je to vyslovene zábava, to sa inak nedá,“dodal mladý herec.

FOTO BOZKOV KVIETIKOVHO VNUKA NÁJDETE V GALÉRII >>