Legendárny režisér a významná osobnosť slovenskej televíznej a filmovej tvorby Stanislav Párnický zomrel v piatok ráno vo veku 77 rokov. Informáciu pre RTVS potvrdila jeho dcéra Lucia Párnická. Párnický sa stal režisérom v polovici 70. rokov, keď nakrúcal najmä filmy pre Slovenskú televíziu. Televízna tvorba dodnes predstavuje významnú časť jeho filmografie. V jeho tvorbe hraných filmov vynikla psychologická dráma Kára plná bolesti z obdobia druhej svetovej vojny.

Režisér Stanislav Párnický na snímke z roku 2008.
Zdroj: Peter Hudec

V roku 1995 nakrútil pokračovanie filmu Štefana Uhra – Pásla kone na betóne s názvom Kone na betóne. Párnický, ktorý bol tiež bývalým manželom herečky Zdeny Studenkovej, by o necelé dva týždne oslávil 78. narodeniny. "RTVS s veľkým zármutkom prijala správu o úmrtí legendárneho slovenského režiséra Stanislava Párnického. Jeho výraznú osobnosť si pripomenieme dnes večer o 20.00 hod. na Dvojke v portréte zo série GEN.sk a na Jednotke filmom Kára plná bolesti o 21.55 h," znie oznam na instagramovom profile RTVS.

Zdene Studenkovej to s režisérom Párnickym klapalo viac ako 14 rokov. No keď stretla hudobníka Braňa Kostku, Párnického opustila. Jej jediná dcéra Simona mala vtedy 13 rokov. „Svojej dcére, keď jej bolo trinásť, som jasne povedala: Milujem ťa, si moja najväčšia láska, krv mojej krvi, ale ja si život od nikoho, ani od teba, zničiť nenechám... Niesla to ťažko, ale nakoniec sa s tým zmierila,“ prezradila pred rokmi Studenková.

AKO TERAZ PÁRNICKÝ VYZERAL, SI POZRITE V GALÉRII >>

Od čias, odkedy sa dvojica rozišla, sa spolu príliš často nestretáva. Pred rokmi prišli do kontaktu Studenková a Párnický počas nakrúcania seriálu Ordinácia v ružovej záhrade kde aj spolupracovala, no odvtedy sa pred kamerami nestretli. Režisér  spoločenské akcie často nevyhľadával, výnimku spravil, keď sa v roku 2019 objavil na premiére filmu Trhlina.

Simona nesúhlasila s rozvodom rodičov a od vtedy sú ich vzťahy takpovediac na bode mrazu. Keď išli s Párnický od seba povedala jej, že ju miluje, ale od nikoho a ani od nej si nenechá ničiť život. „Ja som sa nikdy nezverovala mojej mame, moja dcéra sa nezveruje mne. Aj ma to mrzí, ale čo už, je to tak,“ priznala pred rokmi Studenková.

Prečítajte si tiež: