Číslo nakazených každým dňom alarmujúco pribúda. Za štvrtok pribudlo až 6 805 ľudí a korone podľahlo 20 pacientov. Od pondelka 8. novembra bude v čiernej farbe covid automatu už 36 okresov, čo je takmer polovica všetkých okresov. Bordových okresov bude 34, červených sedem. V oranžovej farbe budú už len dva okresy.

Nová budova SND.
Zdroj: Bratislava Tourist Board

A korona opäť vyčíňa aj medzi hercami zo Slovenského národného divadla. Len nedávno sa umelci tešili, že sa opäť začalo naplno hrať a konečne sa mohli postaviť na javisko, teraz musia hromadne rušiť mnohé predstavenia. „Zrušené predstavenie: Ilúzie 2. 11. 2021. Veľmi sa ospravedlňujeme za situáciu, ktorá nastala pri včerajšom predstavení Ilúzie (2. 11. 2021). Snažíme sa priebežné testovať všetkých zamestnancov aj nad rámec toho, čo určuje vyhláška. Pri námatkovej kontrole sa ukázala situácia s pozitívnou osobou priveľmi neskoro na to, aby sme dokázali zabezpečiť predstavenie,” písalo sa na stránke divadla.

Predstavenie Ilúzie, v ktorom hrá Emília Vášáryová spolu s Božidarou Turzonovovou a Martinom Hubom.
Zdroj: Braňo Konečný/SND

Ako sme sa dozvedeli od nášho zdroja, tou pozitívnou osobou je práve herečka Emília Vášáryová, ktorá v spomínanej hre účinkuje. „Emília Vášáryová je očkovaná, napriek tomu sa nakazila. Dokonca bola v kontakte aj s kolegami Božidarou Turzonovovou a Martinom Hubom,” povedal nám zdroj z divadla. A aby toho nebolo málo, koronou sa mala nakaziť aj herečka Petra Vajdová. A hoci nám dva od seba nezávislé zdroje povedali, pani Milka mala mať ťažký priebeh, jej neter Hana Lasicová to našťastie vyvrátila. ,,Moja teta je očkovaná, takže je úplne bezpríznaková, je to super, funguje to," povedala Hana s tým, že pani Milka sa cíti dobre hlavne vďaka tomu, že je, našťastie, zaočkovaná. Pani Vášáryovej sme v piatok viackrát volali, no do uzávierky sa nám s ňou nepodarilo spojiť. 

PETRU VAJDOVÚ NA DIVADELNEJ TLAČOVKE SI POZRITE V GALÉRII

Prečítajte si tiež: