Do histórie sa zapísal ako jeden z najväčších amerických hrdinov. Martin Luther King bol zanieteným bojovníkom za ľudské práva a za svoju snahu bol ocenený aj Nobelovou cenou za mier. Práve on predniesol pred Lincolnovým pamätníkom vo Washingtone svoj slávny prejav, v ktorom zaznela pamätná veta "I Have A Dream" - Mám sen, že raz moje štyri malé deti budú žiť v krajine, kde ich nebudú odsudzovať na základe farby pleti, ale ich budú súdiť podľa charakteru. Tohto Afroameričana svet pozná ako vášnivého občianskeho aktivistu, ktorý odsudzoval rasovú segregáciu a presadzoval občianske práva pre všetkých občanov bez rozdielu rasy. Objavili sa však informácie o tom, že viedol dvojitý život, a že nebol až takým svätcom, za akého je považovaný. Tvrdí to dokument FBI, ktorý je datovaný iba tri týždne pred zavraždením Kinga 4. apríla 1968. Odtajnený bol spolu s materiálmi o vražde prezidenta Johna F. Kennedyho.

Martin Luther King predniesol pred Lincolnovým pamätníkom vo Washingtone svoj slávny prejav, v ktorom zaznela pamätná veta
Martin Luther King predniesol pred Lincolnovým pamätníkom vo Washingtone svoj slávny prejav, v ktorom zaznela pamätná veta "I Have A Dream".
Zdroj: YouTube

Washington ale nie vždy zmýšľal o Kingovi v takomto pozitívnom duchu, pripomína Daily Mail. Vtedajší šéf FBI John Edgar Hoover bol presvedčený, že černošský líder je nebezpečený komunista, a tak ho začal odpočúvať. Zozbieraný materiál však preukázal niečo celkom iné. Vyplynulo z neho, že Luther je sukničkár, ktorý pravidelne podvádzal svoju manželku s členkami cirkvi i prostitútkami. Rrozhovory s Jackie Kennedyovou dosvedčujú, že o tom vedela aj niekdajšia prvá dáma Spojených štátov. 

Jackie okrem iného priznala, že od svojho švagra, generálneho prokurátora Bobbyho Kennedyho, sa dozvedela, že King chcel v noci pred legendárnym pochodom v americkej metropole, ktorý sa konal 28. augusta 1963, usporiadať sexpárty. Na nej sa mali zúčastniť desiatky mužov a žien. "Pri pomyslení na Martina Luthera Kinga sa nemôžem zbaviť pocitu, že ten človek je jednoducho strašný," povedala Kennedyová v interview.

Martin Luther King bol zanieteným bojovníkom za ľudské práva a za svoju snahu bol ocenený aj Nobelovou cenou za mier.
Martin Luther King bol zanieteným bojovníkom za ľudské práva a za svoju snahu bol ocenený aj Nobelovou cenou za mier.
Zdroj: YouTube

Ešte v roku 1989 to potvrdil jeden z Kingových najbližších spolupracovníkov, reverend Ralph Abernathy s tým, že o neukojených sexuálnych chúťkach svojho dlhoročného priateľa vedel. Abernathy vo svojej autobiografii popri iných veciach rozoberá aj Kingovo manželstvo s Corettou Scottovou, ktoré bolo uzavreté v roku 1953. Dvojica počas neho splodila štyri deti. Martin sa však len s jednou ženou neuspokojil a obzeral sa aj inde. Ralph dokonca tvrdí, že baptistický pastor strávil poslednú noc svojho života skupinovou súložou s nie jednou, ale dvoma milenkami. Krátko nato vraj na hoteli stretol ďalšiu ženu, ktorú pozval do svojej izby, aby sa s ňou vyspal. Hoci reverenda mnoho ľudí obvinilo, že si príbeh vymyslel, on až do svojej smrti trval na jeho pravdivosti. "Pri všetkej úcte k Martinovi Lutherovi Kingovi je potrebné priznať, že sa to stalo," povedal.

FOTKY MARTINA LUTHERA KINGA V GALÉRII

Jeden z najvýznamnejších autorov životopisov Kinga, Taylor Branch, vo svojej knihe píše o tom, čo sa dialo počas pastorovho pobytu v Nórsku, kde si bol prevziať Nobelovu cenu za mier. Členovia jeho sprievodu sa údajne na hoteli v Oslo naháňali s nahými prostitútkami, za čo ich ochranka takmer vyhodila na ulicu. V januári 1964 zas FBI Kinga nahrala, ako počas nočných orgií vo Washingtone nahlas kričal: "Šuk*m pre Boha! Dnes večer nie som neger!"Zrejme tým narážal na svoj sklon k bielym prostitútkam, ktorých služby s obľubou vyhľadával.

Podľa informácií získaných FBI mal King sexuálny pomer s desiatkami žien, využíval služby prostitútok, zúčastňoval sa na sexuálnych orgiách, hrubo sa vyjadroval o ženách a dokonca bol prítomný v hotelovej izbe, keď Kingov priateľ – baptistický kazateľ – údajne znásilnil jednu zo svojich „farníčok“. V správe FBI sa píše, že King sa činu „prizeral, smial a ponúkol radu“. 

Mohlo by vás zaujímať: