Reklama

Aj slovenské celebritky prepadli novému trendu: Sú kamienky na zuboch bezpečné? TOTO je odpoveď

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
 
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected

    „Najčastejšie sa aplikujú kryštáliky, ale je možné aplikovať aj klasický zubný šperk, ktorý je zo zlata, striebra či z chirurgickej ocele. V prvom rade sa musí konať konzultácia, kde si klient vyberie typ šperku, sú rôzne tvary či farby. Prekonzultujeme umiestnenie, v ktorej časti a na ktorom zube bude umiestnený. Najčastejšie to bývajú práve predné zuby horné, ktoré najviac vidieť v línii úsmevu. Aplikácia prebieha spôsobom, že sa zub vyčistí, daná plocha sa vyleští, na povrch aplikujeme kyselinku, aby sme túto plochu naleptali a predpripravili. Je to potrebné preto, aby lepidlo dobre držalo. Keď sa kyselina opláchne a povrch sa vysuší, nanesieme lepidlo a lepíme kamienok. Aby lepidlo stvrdlo, vysvietime to polymerizačnou lampou a odstránime jeho zvyšky z okolia kamienka. O daný kamienok sa treba starať, je dôležitá správna hygiena. Najčastejšie odporúčame jednozväzkovú kefku a ňou treba v okolí kamienka nasucho a bez pasty dočisťovať. Pacienti by sa mali vyvarovať konzumácii tvrdých jedál, aby im vydržal čo najdlhšie. Jeho životnosť je v niekoľkých mesiacoch až rok. Ak sa odlepí, dá sa, samozrejme, odstrániť,” vysvetlila nám

    Zdroj: tv markíza

    Okamienkovaná je aj Sofia Vrabčeková (vľavo) z tretej série Ruže.

    „Na takúto aplikáciu je oprávnený výlučne dentálny hygienik alebo zubný lekár. Šperk nemôže aplikovať preventista, taktiež nie zubná asistentka. Tento úkon patrí do rúk odborníka. Stretávame sa s tým, že často sa zubné šperky aplikujú aj neodborníkom, ktorý si pozrel nejaký tutoriál na internete a robí to doslova doma na gauči. To naozaj neodporúčam,” varuje Klein.

    Zdroj: BRANISLAV RAČKO

    Dentálna hygienička Michaela Klein.

    Nesie so sebou módny hit aj nejaké riziká, môže poškodiť zubnú sklovinu? „U nás vykonávame typ kamienka, ktorý sa aplikuje na zub len povrchovo. Prilepí sa na povrch zuba, a tým sa nijakým spôsobom nenarúša jeho povrch. Sú aj metódy, kde sa vytvorí preparácia zúbku a kamienok sa vsadí do jeho povrchu. To my neodporúčame, pretože tam dochádza k narušeniu skloviny a už to nie je len estetická záležitosť, ale zasahuje do zdravotného hľadiska zuba. Ak je to však len povrchové a pacient sa o zuby dobre stará, čistí si ich a pravidelne chodí na dentálnu hygienu, vtedy žiadne riziko nie je,” dodala.

    Anketa

    Vyskúšali by ste aplikáciu kamienkov na zuboch?

    • Áno, pokojne. Vyzerá to "šmrncovo" a zaujímavo. 0%
    • Nie. Pôsobí to, akoby bol na zube kaz. 100%

    Hlasovanie bolo ukončené

    Strana

    2/2

    Autori článku

    Venuje sa témam zo sveta slovenského šouzbiznisu a je absolventkou Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave. Vrátane práce je závislá na kofeíne a fenke Lilly, ktorá robí jej život krajším už 16 rokov.

    Diana Drobuliaková

    Zástupkyňa šéfredaktora | Vedúca oddelenia Šoubiznis a Magazínu Plus JEDEN DEŇ
    Absolventka Kulturológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave pracuje v P1D od roku 2013 a vo svete šoubiznisu a zákulisných pikošiek je ako doma.
    Reklama