O smutnej správe informuje prostredníctvom sociálnej siete obec Petrovce nad Laborcom (Michalovce). "Včera (6. decembra) odišiel na večnosť čestný občan našej obce, pán Pavel Gajdoš," píšu v príspevku.

V slzách je najmä svet vrcholového športu. Pavel Gajdoš bol vrcholový gymnasta i tréner, účastník dvoch olympijských hier (Rím 1960 - 4. miesto a Tokio 1964 - 6. miesto) a 13-násobný majster ČSR a ČSSR. Zomrel v Prahe vo veku 86 rokov.

FOTKY nájdete v GALÉRIÍ>>>

Slovenská gymnastická federácia (SGF) píše, že s gymnastikou začínal u svojho otca Jána. "Prvé cvičebné náradie si našiel ako malý chlapec na konároch stromov. Bolo to v Nižnej Jablonke, okres Humenné," povedal pre SGF brat Anton Gajdoš. K športu mal blízko od detstva. "Neskôr si ho získala kožená lopta, ktorú naháňal ako nádej Zemplína Michalovce v dorasteneckom drese po zelenom trávniku," prezradil Gajdoš.

Futbal ho však časom omrzel, no objavil novú lásku. "Na 11-ročnom gymnáziu v Michalovciach sa však začal venovať športovej gymnastike a to v Športovej škole dorastu a mládeže," dodáva Gajdoš s tým, že jeho brat v roku 1953 získal titul majstra Slovenska v kategórii dorastencov.

Pavlovi sa výborne darilo nielen na olympiáde, ale aj na svetových majstrovstvách. V Moskve v roku 1958 získal s družstvom bronz, z ktorého sa radoval aj v roku 1962 v Prahe.

Neskôr, keď skončil ako profesionál, pôsobil ako tréner v tíme Dukla Praha. Odchoval tam viacerých reprezentantov. Pôsobil aj v Správe vrcholového športu a do dôchodku odišiel v roku 1993.

Prečítajte si tiež: