Pred krízou sa spoločnosť Spanner z Považskej Bystrice zaoberala hlavne spracovaním plechov a zákazkovou výrobou zváraných zostáv. Vyrábajú napríklad baliace linky pre potravinársky priemysel a ich hlavní odberatelia sú v Nemecku, kde rátajú s poklesom dopytu. „Udalosti posledných týždňov spojené s koronavírusom nás donútili rozmýšľať nad tým, čo by nám a ostatným firmám pomohlo a ako by sme vedeli za pomoci našich odborníkov, technológií a s našim zameraním pomôcť riešiť situáciu, v ktorej sme sa všetci ocitli. V priebehu dvoch týždňov sme navrhli nový produkt,“ vysvetlil pre Plus JEDEN DEŇ šéf firmy Patrik Lišaník. 

Brána s dezinfekčnou hmlou

Vývojový tím firmy našiel inovatívne riešenie. Vymysleli a hneď začali vyrábať dezinfekčnú bránu vrátane zabudovaných trysiek na dezinfekciu rúk.

 

Takéto riešenie zabezpečí bezpečnejší chod prevádzok, ktoré musia aj v tejto dobe fungovať. Nejde len o fabriky, ale napríklad aj o obchody a ďalšie zariadenia.

.
Zdroj: red

Na konci marca vyrobili prvý prototyp brány a ak sa sústredia len na jej výrobu, dokážu ich mesačne vyrábať niekoľko sto kusov.  Jednu z prvých vyrobených dezinfekčných brán dostane budúci týždeň ako dar nemocnica v Považskej Bystrici.

Brána funguje tak, že pri vstupe človeka do priestoru brány bezdotykový senzor automaticky spustí osem trysiek, ktoré vyrobia opar z dezinfekčnej tekutiny.
Zdroj: Spanner.sk

Brána funguje tak, že pri vstupe človeka do priestoru brány bezdotykový senzor automaticky spustí osem trysiek, ktoré vyrobia jemnú hmlu z dezinfekčnej tekutiny, v princípe podobne, ako v letných osviežovačoch s vodnou hmlou. 

Tento tím dezinfekčnú bránu vymyslel.
Zdroj: Spanner.sk

Takáto vstupná dezinfekčná brána síce negarantuje dokonalú ochranu pred vírusom, ale slúži na zníženie rizika prenosu infekcie. Trysky na dezinfekciu rúk sú zabudované v priestore brány a nastriekajú dezinfekciu intenzívnejšie priamo na ruky, ktoré sú podstatné pri eliminácii prenosu vírusu. „V Považskej Bystrici máme partnerskú firmu, ktorá pre nás vyrába dezinfekčné roztoky  a garantuje ich stabilné dodávky,“ ubezpečil nás Patrik Lišaník, že dokážu zabezpečiť aj plynulé fungovanie brán.

O ďalšom výrobcovi čítajte na nasledujúcj strane!