Paula sa vrátila na Slovensko v piatok 13. marca. „V rakúskom Ischli bežal život akoby sa nič nedialo. Informácie sme mali vlastne len zo zahraničných médií. Myslím, že sa to snažili ututlávať, aby si nezničili lyžiarsku sezónu,“domnieva sa mladá žena.

Kvôli tomuto postoju rozniesli turisti koronavírus po celej Európe. „Ja som mala skvelých šéfov, ktorí sa obávali o nás, zahraničných zamestnancov. Všetkých nás poslali domov. Cestovala som vlastným autom s kamarátkou,“ objasňuje.

Paradoxne, Paula sa cíti veľmi dobre, nepociťuje žiadne zdravotné problémy. „Ani teraz nemám takmer žiadne príznaky. Som bez teploty a bez kašľa. Pár dní som mala pocit, akoby som bola prechladnutá a mierne unavená, pobolievala ma hlava. Kamarátka je na tom podobne,“ opisuje mladá Slovenka. Ani netuší, od koho sa nakazila.

Na testy stála v rade

Napriek tomu, že nemala príznaky obávanej choroby, nechala sa okamžite otestovať. „Šla som dobrovoľne, veď sme sa vrátili z oblasti, ktorá bola doslova zamorená vírusom,“ dôvodí. Aj s kamarátkou, s ktorou prišli z Rakúska, išli na infekčné oddelenie do nitrianskej nemocnice. „Pri vstupnej prehliadke nás dokonca chceli poslať preč, pretože sme nemali ani len zvýšenú teplotu. Napokon sme si vystáli dva a pol hodinový rad a zobrali nám stery. Tie potvrdili, že máme chorobu COVID-19,“ hovorí Paula.

S kamarátkou sú vzorné pacientky: prihlásili sa úradom, s nikým sa nestýkali, ešte pred testami sa nachystali na karanténu. „Rodina nám všetko dopredu pripravila. Sme samé v opustenom dome,“ opísala.

Čo Paulu najviac sklamalo a šokovalo? Čítajte na ďalšej strane