Dedina Bojničky, odkiaľ pochádzala Andrea má 1417 obyvateľov a pôsobí doslova idylicky. Dodnes v nej žije jej brat a Andreini rodičia, ktorí od zmiznutia dcéry vychovávajú jej dvoch synov.

,,Andrea bola krásne dievča a dobre si to uvedomovala,“ spomínajú miestni. Keď sa dala dohromady s Miroslavom, mnohí jej vtedy závideli bohatého partnera, drahé šperky, autá a neskôr honosné bývanie. Dnes sa rodina kontaktu s dedinčanmi vyhýba. Vidia ich len vtedy, keď si idú kúpiť noviny či jedlo.

V tomto dome v Bojničkách bývajú Andreini rodičia, ktorí od jej zmiznutia vychovávajú jej dve deti.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

O tom, kedy a z akého dôvodu Andrea zomrela, miestni nepochybujú. ,,Keď Vlčeka prepustili na kauciu, bolo nám jasné, čo bude nasledovať, aj keď sa objavili fámy, že s novým partnerom si užíva blahobyt niekde v exotike,“ povedali susedia.

Dnes sa však medzi dedinčanmi najviac diskutuje o tom, ako je možné, že hoci polícia niekoľkokrát prehľadávala Vlčekov dom vo Veľkých Ripňanoch, Andreine pozostatky našli až po piatich rokoch...

Prečo až po piatich rokoch?

„Nezvestnosť patrí v kriminalistike k najťažším vyšetrovaniam. Keď sa nájde človek s nožom v chrbte, je jasné, že si to neurobil sám, dá sa pracovať s telom, na ňom sa nájdu stopy po páchateľovi, ale pri nezvestnosti nie je s čím robiť. Tam sa dajú skúmať len konflikty najbližších, milenky, milenci či majetkové spory,“ vysvetľuje bývalý kriminalista Matej Snopko.

„Ale toto nie je dokonalý zločin, ak ho tento človek spáchal. S kyselinou je hneď niekoľko problémov, lebo nie je ľahké zadovážiť si ju, nerozpustí sa všetko a potom ako sa kyseliny zbaviť, do kanalizácie sa nenápadne vyliať nedá,“ vymenúva Snopko s tým, že kyselina je na Slovensku raritná. Používali ju len takzvaní kyselinári a ešte asi dva prípady.

„A spomínam si na jeden ešte raritnejší prípad zlikvidovania mŕtvoly, keď jedna pani na Východnom Slovensku zavraždeného manžela uvarila v kapustnici a ponúkala susedom“ dodal. 

Testy kriminalistov potvrdili, že v sude bola Andrea

Podľa TV Markíza sa Andreine pozostatky nachádzali v objekte vo Veľkých Ripňanoch neďaleko Topoľčian, kde Miroslav Vlček býval. Kriminalisti ich našli ešte začiatkom júna.

Po sérii testov mali experti jednoznačne potvrdiť, že vzorky pozostatkov patria nezvestnej žene, ktorá mala byť rozpustená v sude s kyselinou. Ten vraj pritom prehľadali v súvislosti s iným trestným stíhaním. Vraždu údajne spáchal samotný Miroslav Vlček a sud s pozostatkami našli v budove, kde mali únoscovia Vojtech Olé, Mladen Despotovski a Jozef Péter spútanú Andreu odovzdať objednávateľovi Vlčekovi.

Článok pokračuje na ďalšej strane