Dievčenská izba Kristíny v paneláku je ladená do ružova. Na stene upúta veľký nápis Smer poskladaný z predvolebných pohľadníc politikov, na stole má zarámovaný obrázok predsedu vlády. A čím ju Robert Fico tak zaujal? „Neriešim ho ako muža, ale ako politika. Páči sa mi, aký je ľudský a prívetivý, jednoducho je super!“ vyhlásila dievčina.

Ako dodala, jej fanúšikovstvo sa začalo, keď mala jedenásť a svoj budúci idol videla na predvolebnom mítingu v Prievidzi. „Očaril ma svojou charizmou a odvtedy sledujem jeho televízne tlačovky a vystúpenia,“ hovorí s úsmevom.


PÍSACÍ STÔL: So zarámovaným obrázkom Kristíninho idola.
Foto: MARTIN KUKUČKA

Budúca poslankyňa?

Kristína je výbornou žiačkou. Po skončení gymnázia chce študovať medicínu a venovať sa politike. Netají, že sa túži stať poslankyňou. „Národná rada, tam je moje miesto,“ tvrdí rozhodne. A čo na to hovorí jej mama Marcela (37)?

„Kristínka je šikovná, ambiciózna a cieľavedomá. Verím, že svoj cieľ dosiahne,“ zhodnotila mama.


DARČEK: Tortu si sama upiekla.
Foto: MARTIN KUKUČKA

Smer aj na torte

Dievčina nedávno oslávila sedemnáste narodeniny. Aké bolo jej prekvapenie, keď ako darček od tety Jany a sesterníc Simony a Alexandry dostala náušnice a prívesok s obrázkom Roberta Fica. „Bola som veľmi dojatá a šťastná,“ nadchýna sa Kristínka.

Priznáva však, že niektorí ľudia reagujú na jej ozdoby odsudzujúco a možno ju považujú za strelenú. Ako prezradila, k narodeninám si sama upiekla tortu v tvare srdca ozdobenú menom premiéra. Svojmu idolu a jeho strane venovala aj torty k svojim pätnástym a šestnástym narodeninám. A čo by si želala k osemnástke? „Prihlášku do strany Smer,“ odpovie bez zaváhania a rozžiaria sa jej oči.

Viac o fanynke a o tom, ako zareagoval Robert Fico sa dozviete v zajtrajšom vydaní Plus jeden deň.