Skúsená lekárka pracovala v Národnom ústave reumatologických chorôb v Piešťanoch, bola tiež nestorkou detskej reumatológie na Slovensku.

Ocenenie od pacientov

Pacienti oplakávajú doktorku Koškovú pre jej ľudskosť a profesionálny prístup. V roku 2018 získala vďaka hlasom pacientov ocenenie Asociácie na ochranu práv pacientov Môj lekár. Navrh vzišiel od OZ Liga proti reumatizmu SR.

Elena Košková (†75) bola nielen skvelou diagnostičkou a obetavou lekárkou, ale aj poradkyňou a priateľkou malých pacientov a ich rodičov.

Dominika k parte lekárky napísala: "Mne táto pani doktorka veľmi pomohla! Najlepšia! Nech odpočíva v pokoji."

Životné poslanie

Oznámenie o skone lekárky uverejnil na svojej stránke Klub Kĺbik, ktorého bola členkou. "Nikdy neodmietla pozvanie a vždy prišla medzi nás na besedu. Robila prácu, ktorá ju napĺňala a nám neustále pripomínala, čo je v živote dôležité pre naše deti a pre nás všetkých. V mene rodičov a detských pacientov s reumatologickými ochoreniami posielame už do nebíčka veľké ĎAKUJEME. Pani doktorka Košková, nikdy na vás nezabudneme!"

Omša i obrad

Vdovec Ján Koška s najbližšou rodinou informoval OZ o termíne poslednej rozlúčky, ktorá sa bude konať v stredu 5. októbra 2022.
Zádušnú svätú omšu odslúži kňaz o 13.00 hod. vo farskom Kostole sv. Štefana v Piešťanoch. Následne o 14.00 hod. sa uskutoční  pohrebný obrad na cintoríne Žilinská cesta v Piešťanoch.

Viac fotografií nájdete v galérii >>>

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom >>>

Prečítajte si tiež: