Počasie potrápi Slovensko aj najbližšie dni

Poľadovica hrozí v sobotu večer a v nedeľu ráno na západnom Slovensku. Snehové jazyky a záveje sa môžu tvoriť na väčšine územia večer, celú nedeľu a na časti územia ešte aj v pondelok. V pondelok ráno čaká sever a stred Slovenska silný mráz. Teploty tam môžu klesnúť až na -19 stupňov Celzia! 

Výstraha pred snežením platí pre  Bratislavský, Trenčiansky, Košický, Trnavský, Prešovský a Žilinský kraj.

Výstraha SHMÚ
Výstraha SHMÚ
Zdroj: SHMÚ

Výstrahu pred poľadovicou meteorológovia vydali pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Nitriansky, Trnavsky, Žilinsky kraj.

SHMÚ poľadovica
SHMÚ poľadovica
Zdroj: SHMÚ

Bude na západe odmäk?

Podľa stránky iMeteo.sk v priebehu dnešného rána by malo na naše územie začať prúdiť teplejší vzduch a sneh by sa na západe mohol zmeniť na kvapaliny. Teplota by mala stúpnuť na bod mrazu. Na východnom Slovensku v priebehu dnešného dňa očakávajte sneženie.

Sneženie v Bratislave
Sneženie v Bratislave
Zdroj: Miklas Miroslav

Situácia na cestách je stále zlá

Zelená Vlna na svojom profile na sociálnej sieti Twitter varuje pred niekoľkými nehodami, ktoré sa stali iba v priebehu pár hodín.  Len na východnom Slovensku košickí a prešovskí hasiči zasahovali v sobotu približne do 18.30 h pri 16 dopravných nehodách. Väčšinou išlo o autá, ktoré zišli z vozovky, evidované boli len ľahké zranenia.

Na severnej D1 v okolí Popradu - Štrby a odpočívadla Hybe je zasnežená a šmykľavá vozovka. Podobná situácia je aj na trase Valaská Belá - Horná Poruba. Na Orave za dedinou Novoť smerom do Poľska zablokoval premávku spadnutý strom.

Za Senicou skončilo auto v priekope. Za Turčianskymi Teplicami smerom do Martina blokuje jeden pruh pokazené nákladné auto, informovala o tom Zelená Vlna.

Kolóna Žilina smer Martin
Kolóna Žilina smer Martin
Zdroj: FB Dopravný servis - okres Žilina

V obci Dolná Tižina skončilo ďalšie cestárske auto v priekope.

Cestárske auto v priekope
Cestárske auto v priekope
Zdroj: FB Dopravný servis - okres Žilina

Čerstvý sneh hrubý jeden centimeter je podľa cestárov aj na hlavnom južnom ťahu na ceste I/16 od Dolnej Bzovej v okrese Lučenec po Figu v okrese Rimavská Sobota, ako aj na rýchlostnej ceste R2 od Figy po Tornaľu v okrese Revúca.

V tom istom okrese na ceste II/531 od sedla Dielik nad Tisovcom po hranicu okresov Revúca/Brezno hlási SSC na niektorých miestach komunikácie zľadovatený sneh, informoval TASR.

Nákladné auto skončilo v priekope za Plavnicou v smere na Plaveč, úsek je striedavo prejazdný v jednom jazdnom pruhu. Zelená Vlna hlási na tomto mieste zdržanie, navyše dopravu komplikujú zasnežené cesty.

Nehoda v Prešove Pod kalváriou smerom na Levočskú, dodávka skončila vo zvodidlách. Nehoda sa odohrala aj pri Nižnom Žipove na križovatke. Zelená Vlna upozorňuje vodičov v okolí Prešova na zasnežené a šmykľavé cesty. Pri Krivanoch v okrese Lipany smerom na Torysu zas skončilo v priakope cestárske auto.

Premávku usmerňujú policajti. Ďalšia nehoda spôsobená nepriaznivým počasim sa odohrala za Krasňanmi smerom do Terchovej, pred dedinou Belá auto podľa Zelenej Vlny skončilo v priekope.

Kolóny pod Strečnom

Zelená Vlna informuje o tom, že pod Strečnom sa tvoria rozsiahle kolóny. Kolóny sú aj  pred Ružomberom smerom od Ivachnovej, tvoria sa už pred koncom D1.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE