Počasie potrápi Slovensko aj najbližšie dni

Poľadovica hrozí v sobotu večer a v nedeľu ráno na západnom Slovensku. Snehové jazyky a záveje sa môžu tvoriť na väčšine územia večer, celú nedeľu a na časti územia ešte aj v pondelok. V pondelok ráno čaká sever a stred Slovenska silný mráz. Teploty tam môžu klesnúť až na -19 stupňov Celzia! 

Výstraha pred snežením platí pre  Bratislavský, Trenčiansky, Košický, Trnavský, Prešovský a Žilinský kraj.

Výstraha SHMÚ
Výstraha SHMÚ
SHMÚ

Výstrahu pred poľadovicou meteorológovia vydali pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Nitriansky, Trnavsky, Žilinsky kraj.

SHMÚ poľadovica
SHMÚ poľadovica
SHMÚ

Bude na západe odmäk?

Podľa stránky iMeteo.sk v priebehu dnešného rána by malo na naše územie začať prúdiť teplejší vzduch a sneh by sa na západe mohol zmeniť na kvapaliny. Teplota by mala stúpnuť na bod mrazu. Na východnom Slovensku v priebehu dnešného dňa očakávajte sneženie.

Sneženie v Bratislave
Sneženie v Bratislave
Miklas Miroslav

Situácia na cestách je stále zlá

Zelená Vlna na svojom profile na sociálnej sieti Twitter varuje pred niekoľkými nehodami, ktoré sa stali iba v priebehu pár hodín.  Len na východnom Slovensku košickí a prešovskí hasiči zasahovali v sobotu približne do 18.30 h pri 16 dopravných nehodách. Väčšinou išlo o autá, ktoré zišli z vozovky, evidované boli len ľahké zranenia.

Na severnej D1 v okolí Popradu - Štrby a odpočívadla Hybe je zasnežená a šmykľavá vozovka. Podobná situácia je aj na trase Valaská Belá - Horná Poruba. Na Orave za dedinou Novoť smerom do Poľska zablokoval premávku spadnutý strom.

Za Senicou skončilo auto v priekope. Za Turčianskymi Teplicami smerom do Martina blokuje jeden pruh pokazené nákladné auto, informovala o tom Zelená Vlna.

Kolóna Žilina smer Martin
Kolóna Žilina smer Martin
FB Dopravný servis - okres Žilina

V obci Dolná Tižina skončilo ďalšie cestárske auto v priekope.

Cestárske auto v priekope
Cestárske auto v priekope
FB Dopravný servis - okres Žilina

Čerstvý sneh hrubý jeden centimeter je podľa cestárov aj na hlavnom južnom ťahu na ceste I/16 od Dolnej Bzovej v okrese Lučenec po Figu v okrese Rimavská Sobota, ako aj na rýchlostnej ceste R2 od Figy po Tornaľu v okrese Revúca.

V tom istom okrese na ceste II/531 od sedla Dielik nad Tisovcom po hranicu okresov Revúca/Brezno hlási SSC na niektorých miestach komunikácie zľadovatený sneh, informoval TASR.

Nákladné auto skončilo v priekope za Plavnicou v smere na Plaveč, úsek je striedavo prejazdný v jednom jazdnom pruhu. Zelená Vlna hlási na tomto mieste zdržanie, navyše dopravu komplikujú zasnežené cesty.

Nehoda v Prešove Pod kalváriou smerom na Levočskú, dodávka skončila vo zvodidlách. Nehoda sa odohrala aj pri Nižnom Žipove na križovatke. Zelená Vlna upozorňuje vodičov v okolí Prešova na zasnežené a šmykľavé cesty. Pri Krivanoch v okrese Lipany smerom na Torysu zas skončilo v priakope cestárske auto.

Premávku usmerňujú policajti. Ďalšia nehoda spôsobená nepriaznivým počasim sa odohrala za Krasňanmi smerom do Terchovej, pred dedinou Belá auto podľa Zelenej Vlny skončilo v priekope.

Kolóny pod Strečnom

Zelená Vlna informuje o tom, že pod Strečnom sa tvoria rozsiahle kolóny. Kolóny sú aj  pred Ružomberom smerom od Ivachnovej, tvoria sa už pred koncom D1.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE