Poľadovica sa môže vyskytnúť v okresoch Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec a Dunajská Streda. Výstrahy platia predbežne do stredy (27. 1.) do 8.00 h.

V okrese Piešťany a v niektorých okresoch Košického kraja sa môže vyskytnúť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Výstrahy platia predbežne do utorkového rána.

 

Slovenská správa ciest (SSC) informuje, že všetky sledované diaľničné úseky na území SR, cesty I., II. a III. triedy, ako aj horské priechody sú zjazdné. Ich povrch je prevažne suchý až mokrý, na niektorých miestach sa môže nachádzať vrstva čerstvého, kašovitého, utlačeného alebo zľadovateného snehu. Silné sneženie v okrese Čadca obmedzuje dohľadnosť na 100 m.

"Na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica," pripomína SSC na webovej stránke zjazdnost.sk.

Na východe Slovenska môže klesnúť teplota na -16 stupňov Celzia

Na východe Slovenska môže do stredajšieho (27. 1.) rána klesnúť teplota na mínus 16 stupňov Celzia. 

Výstrahy boli vydané pre niektoré okresy Prešovského a Košického kraja a tiež pre okres Brezno v Banskobystrickom kraji.

"Ojedinele sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu mínus 15 až mínus 16 stupňov Celzia. Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch," uvádzajú meteorológovia.

Výstrahy platia do stredy do 7.00 h.