Na nevyhovujúci stav ubytovania zamestnancov upozornil rozzúrený status v skupine „Priznania VW zamestnancov“, ktorý opisuje v akých podmienkach tam majú žiť. „Chcem vedieť, kto z vedenia by sa ubytoval v tomto. Na prašivej lodi v minikajutach so 4 posteľami bez možnosti otvoriť okno, bez chladničky, so zhrdzavenými skrinkami,. Tu nás prosím pekne vyslali,“ píše sa v statuse na sociálnej sieti.

Ubytovaní zamestnanci tam idú na tri mesiace, nabalený jedlom, ktoré si nemajú ani kam dať, pretože nemajú vraj k dispozícii žiadne chladničky. „Všetci spime v autobuse. Námorníka zo mňa nikto neurobí. Ja som nešiel do armády, ale ku "najlepšiemu zamestnávateľovi" stelesnenej stabilite,“píše sa na záver statusu. Na vniknutú situáciu sme sa pýtali aj spoločnosti Wolkswagen.

Zamestnanci odfotili miesto ubytovania
Zamestnanci odfotili miesto ubytovania
Zdroj: facebook Priznania VW zamestnancov

„Podnet ohľadom nevhodného ubytovania dostal Volkswagen Slovakia v pondelok ráno od vyslaných zamestnancov,“ informuje hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová. „Zhodnotili sme, že ubytovanie na mieste vyslania, za ktoré je zodpovedná a zabezpečovala ho hostiteľská spoločnosť, je pre našich zamestnancov neakceptovateľné. Preto sme okamžite kontaktovali príslušné zodpovedné oddelenia vo Wolfsburgu, ako aj v hostiteľskom závode, aby čo najskôr zabezpečili adekvátne ubytovanie,“ dodala Kovarovič Makayová.