Reklama

Zamestnanci známej automobilky hromžia: Chcem vedieť, kto z vedenia by sa ubytoval v tomto!

Najviac cudzincov pracuje v dodávateľských firmách pre automobilky.

Zdroj: shutterstock, ilustračné foto

Reklama

Na sociálnej sieti sa objavili začiatkom týždňa fotky nevyhovujúceho ubytovania zamestnancov Volkswagenu. Tí boli ubytovaní na lodi v malých kajutách. Ako hodnotí situáciu samotný Volkswagen?

Na nevyhovujúci stav ubytovania zamestnancov upozornil rozzúrený status v skupine „Priznania VW zamestnancov“, ktorý opisuje v akých podmienkach tam majú žiť. „Chcem vedieť, kto z vedenia by sa ubytoval v tomto. Na prašivej lodi v minikajutach so 4 posteľami bez možnosti otvoriť okno, bez chladničky, so zhrdzavenými skrinkami,. Tu nás prosím pekne vyslali,“ píše sa v statuse na sociálnej sieti.

Ubytovaní zamestnanci tam idú na tri mesiace, nabalený jedlom, ktoré si nemajú ani kam dať, pretože nemajú vraj k dispozícii žiadne chladničky. „Všetci spime v autobuse. Námorníka zo mňa nikto neurobí. Ja som nešiel do armády, ale ku "najlepšiemu zamestnávateľovi" stelesnenej stabilite,“ píše sa na záver statusu. Na vniknutú situáciu sme sa pýtali aj spoločnosti Wolkswagen.

Zdroj: facebook Priznania VW zamestnancov

Zamestnanci odfotili miesto ubytovania

„Podnet ohľadom nevhodného ubytovania dostal Volkswagen Slovakia v pondelok ráno od vyslaných zamestnancov,“ informuje hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová. „Zhodnotili sme, že ubytovanie na mieste vyslania, za ktoré je zodpovedná a zabezpečovala ho hostiteľská spoločnosť, je pre našich zamestnancov neakceptovateľné. Preto sme okamžite kontaktovali príslušné zodpovedné oddelenia vo Wolfsburgu, ako aj v hostiteľskom závode, aby čo najskôr zabezpečili adekvátne ubytovanie,“ dodala Kovarovič Makayová.

Pri doterajších vyslaniach v tomto závode, ako aj v iných koncernových závodoch neevidovali žiadne pripomienky ku kvalite ubytovania. „O to viac nás vzniknutá situácia mrzí a veríme v jej skoré vyriešenie,“ hovorí Lucia Kovarovič Makayová.

Volkswagen Slovakia ako súčasť medzinárodnej spoločnosti vysiela zamestnancov, či už jednotlivcov alebo rôzne veľké skupiny, už takmer tri desaťročia do koncernových závodov po celom svete. Aktuálne má v zahraničí viac ako tri stovky pracovníkov, ktorí sa podieľajú na nábehoch nových modelov, na výrobe vozidiel a motorov a tiež pôsobia ako technická podpora vo výrobe.

Zdroj: facebook Priznania VW zamestnancov

Zamestnanci odfotili miesto ubytovania

Najväčšie zastúpenie majú naši zamestnanci v Maďarsku, Nemecku a Belgicku. "Nevhodné ubytovanie sa týka len zamestnancov vyslaných v nemeckom meste Emden. Doposiaľ sme v tomto závode, ako ani v iných koncernových závodoch neevidovali žiadne pripomienky ku kvalite ubytovania,“ informovala hovorkyňa.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Volkswagen otvoril v Bratislave supermodernú linku: Na Porsche Cayenne bude makať 700 robotov

    Mohlo by vás zaujímať: