Výstraha prvého stupňa platí od 13.00 do 18.00 h pre celý Bratislavský a Trnavský kraj. Tiež väčšinu Nitrianskeho kraja a okresy Krupina a Veľký Krtíš v Banskobystrickom kraji.

Predpokladané teploty sú podľa meteorológov v danom ročnom období a oblasti bežné, avšak predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Počas utorka má cez strednú Európu od západu postupovať ďalší studený front spojený s tlakovou nížou nad južnou Škandináviou. "Pred ním od juhozápadu vyvrcholí prílev teplého vzduchu, pričom najmä na juhozápade územia teplota vzduchu vystúpi až na 33 – 34 stupňov Celzia," uviedol SHMÚ na sociálnej sieti.

Na západe Slovenska bude poriadne horúco.
Na západe Slovenska bude poriadne horúco.
Zdroj: SHMÚ

Maximum teploty vzduchu (35,3 stupňa Celzia) bolo v tomto lete zatiaľ namerané v Senici 10. júla. "Je vysoko pravdepodobné, že zažijeme doposiaľ druhé najteplejšie obdobie v tomto roku. Je však určitá pravdepodobnosť, že táto hodnota bude dosiahnutá aj v tejto situácii. Oteplenie však bude len prechodné a už v noci z utorka na stredu postúpi do našej oblasti spomínaný studený front, ktorý prinesie veľa zrážok a treba počítať aj s intenzívnymi búrkami," doplnili meteorológovia.

Peklo vystriedajú búrky

Ako to už býva zvykom, po vlne horúčav dorazia aj intenzívne búrky, ktoré prinesie studený front. Začať by mali na krajnom západe a severozápade už krátko po 20.00 h. SHMÚ už vydal na utorok aj výstrahu prvého stupňa, a to pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Banskobystrický, Nitriansky a Žilinský kraj.

V stredu už bude pršať na celom Slovensku a SHMÚ vydal výstrahy prvého stupňa pred búrkami pre celé územie Slovenska. 

Mohlo by vás zaujímať: