Ak bývate v Bratislave, každý víkend a sviatok jazdí mimoriadny spoj do najväčšieho lyžiarskeho strediska na východe Rakúskych Álp – do Stuhlecku pri obci Spital am Semmering. Ráno o siedmej nasadnete do autobusu a o deviatej už lyžujete. Okrem zjazdoviek je tu i bežkárska a sánkarská trať. Spiatočný autobus ide o 16.30 h. V sobotu sa mimoriadnym skibusom môžu do Rakúska odviezť aj lyžiari z Nitry, zo Serede a z Trnavy.

Lyžovačka na rakúskom Semmeringu.
Lyžovačka na rakúskom Semmeringu.
Zdroj: archív

Za cestovný lístok a skipas v jednom zaplatia dospelí 55 €, mládež od 15 do 18 rokov 51 € a deti 37 €. Cestovné bez skipasu stojí 25 €. Záujem o túto službu rastie. „Nie je výnimkou, že v jeden deň vyšleme aj dva či tri,“ uviedla hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Bratislavčania chodia najradšej do Rakúska

Slováci v Rakúsku chvália upravené a dostatočne zasnežené zjazdovky. Akurát na lanovku sa cez víkend čaká dlhšie, postojíte si viac ako 15 minút. „Najvýznamnejší rozdiel je v kvalite služieb či úprave zjazdoviek, v gastronómii, ale aj v prístupe personálu,“ hovorí Bratislavčanka Karolína.

Tohtoročným hitom je lyžovačka v Poľsku

Našim strediskám v decembri príliš neprialo počasie. Lyžovačka sa rozbehla až po Troch kráľoch. „Ale vyzerá to na rekordnú sezónu. Predaj skipasov narástol medziročne o 34 percent, predaj pobytov v strediskách je zatiaľ o 13 percent vyšší ako vlani,“ vysvetlil Peter Blažečka z portálu ZľavaDňa. Najnovšie je veľmi obľúbené poľské pohraničné stredisko Jurgow ski. Podľa Slovákov sú tu upravené svahy a dobré ceny.

Lyžovačka v Poľsku.
Lyžovačka v Poľsku.
Zdroj: archív

Mohlo by vás zaujímať: