Luxusná nehnuteľnosť má nového majiteľa. Tesne po predaji bola však stále založená v prospech banky, o čom svedčil zápis v liste vlastníctva. "Na dome viazla hypotéka, ktorú bolo potrebné splácať. Lenže rodina Rezešovcov to nedokázala finančne utiahnuť," dozvedeli sme sa od dobre informovaného zdroja.

Milióny sa rozkotúľali

Je to zarážajúce, veď Alexander Rezeš vďaka privatizáciám, podnikaniu i ministerskej funkcii nahromadil obrovský majetok. Žiaľ, zomrel iba 53-ročný na zlyhanie srdca a pozostalí už rodinné financie nedokázali znásobiť, ba dokonca ani udržať v pôvodnej výške. "Úspory, ktoré mali, minuli na súdy kvôli tragickej nehode Evy Varholíkovej a odškodnenie pozostalých po štyroch obetiach. Niektoré nehnuteľnosti predali. Ďalšie, ktoré by mohli predať alebo založiť, už speňažili skôr. Eve Rezešovej staršej, vdove po Alexandrovi, ostala len obrovská vila s luxusným zariadením," uviedol zdroj blízky rodine.

Priateľská výpomoc

A práve na liste vlastníctva k tomuto domu od 28. 10. 2020 svieti meno nového majiteľa. Je ním iba 22-ročný Róbert Juraj, študent Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov. V Obchodnom registri SR je na také meno napísaná aj jedna firma. "Áno, vila má nového vlastníka - aspoň oficiálne. Rezešovcom sa dlho nedarilo predať rodinné sídlo a dlh banke bolo potrebné splácať, tá čakať nebude. Oslovili preto so žiadosťou o pomoc významnú košickú rodinu (jej meno máme k dispozícii - pozn. red.). Dohodli sa k spokojnosti všetkých," prekvapili nás informácie nášho zdroja.

Eva Rezešová s ďalšími členmi rodiny bude bývať vo vlastnom dome, ale na podnájme.
Eva Rezešová s ďalšími členmi rodiny bude bývať vo vlastnom dome, ale na podnájme.
Zdroj: autorka

V podnájme "vo vlastnom" 

"Mladý muž, ktorý je zapísaný na liste vlastníctva, prevzal na seba zhruba 600 - tisícový hypotekárny dlh Rezešovcov s tým, že ho splatí s pomocou svojej rodiny. Takže dom je už napísaný na neho, ale vdova Eva Rezešová s dcérou Evou a vnučkou tam ostali bývať. Nemusia sa  zatiaľ vysťahovať z domu, kde prežili celý život, ale teraz je to už len ich podnájom. S tým, že platia všetky náklady spojené s bývaním," objasnil dohodu Rezešovcov a nového majiteľa náš zdroj.

Dlh je minulosťou

O tom, že informácia o splatení hypotéky je pravdivá, svedčí list vlastníctva - v časti Ťarchy je uvedené: Bez zápisu. Záložné právo v prospech istej banky z roku 2013  bolo splatením dlhu zrušené.

Dokedy nový vlastník luxusnej vily nechá v podnájme jej bývalú majiteľku, je neznáme. Susedia tvrdia, že v dome funguje bežný život a nič nenasvedčuje tomu, že by sa Eva Rezešová sťahovala. "My sme dokonca ani nevedeli, že už dom predali," povedala žena z vedľajšej ulice. 

Július Rezeš s treťou manželkou Evou Rezešovou-Džodlovou na ktorú prepísal svoj dom na Lučeneckej.
Július Rezeš s treťou manželkou Evou Rezešovou-Džodlovou na ktorú prepísal svoj dom na Lučeneckej.
Zdroj: archív rodiny

Zmeny u Júliusa Rezeša 

Prečo však Eve Rezešovej nepomohol s hypotékou syn Július Rezeš? Podľa všetkého ani on na tom nie je finančne najlepšie. "Ďuso nemá nič, dokonca ani dom na Lučeneckej, kde býva, mu už nepatrí. Viaznu na ňom tri hypotéky - z rokov 2012, 2014 a 2017. V roku 2019 daroval dom tretej a súčasnej manželke Eve Rezešovej Džodlovej. Majú teda dosť starostí sami so sebou,"tvrdí náš zdroj.

Vyjadrovať sa nechcú

Chceli sme poskytnúť priestor na vyjadrenie zainteresovaným stranám. Rodinu kupca sa nám napriek snahe nepodarilo zastihnúť. Pri dome na Kremnickej, kde ešte stále býva Eva Rezešová, sme zazvonili pri bránke. Hoci sa vnútri svietilo, nikto nereagoval. Skúšali sme osloviť aj Júliusa Rezeša, ale po zadaní telefónneho čísla sa ozvala hláška: "Číslo, ktoré voláte je nesprávne!" 

Viac foto z luxusne zariadenej vily nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Prekvapilo vás, ako dopadla rodina niekdajšieho oceliarenského magnáta?
  • 4%
  • 76%
  • 1%
  • 19%

Mohlo by vás zaujímať: