Na centrálnom príjme Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach sa otec päťmesačného bábätka Jakuba poriadne nazlostil. Na svojom profile na sociálnej sieti v noci na štvrtok zverejnil video, na ktorom drží malého plačúceho chlapčeka v náručí a poriadne si vylial srdce pre zlú situáciu v zdravotníctve a v našej spoločnosti.

"S päťmesačným synom tu čakám už 90 minút. Týmto pozdravujem pani ministerku zdravotníctva," začal zostra. Poďakoval sa za zvýšenie platov poslancov parlamentu a za to, že je k dispozícii jeden lekár, za ktorým musel cestovať 45 kilometrov. "Ako vidíte, syn je nervózny, už sú nervózni aj ľudia v čakárni," dodal. A vzápätí sa obrátil na predsedu parlamentu Andreja Danka: "Vám ďakujeme za nákup stíhačiek za 1,4 miliardy namiesto toho, aby sme zvýšili počet lekárov v nemocniciach." Na záver vyjadril presvedčenie, že sa Slováci v ďalších voľbách prebudia.

Ľudia okamžite začali jeho video zdieľať a v komentároch vyjadrovali svoje rozhorčenie. "Smutný obraz dnešnej doby. Hlavné je, že ekonomike a politikom sa darí. Kam to spejeme? Alebo naozaj sme my, bežní, obyčajní ľudia potrební a dôležití, len tesne pred voľbami? Nech si každý z nás odpovie sám," napísal Pavol Tomáš.

Gabriel so svojimi 5-messačnými dvojičkami Jakubkom a Amáliou.
Zdroj: archív G. E.

O pár hodín zažil rovnakú situáciu

Vo štvrtok ráno pridal ďalší oznam. Musel totiž druhý raz otočiť auto z Gelnice do Košíc, pretože zdravotný stav sa zhoršil aj jeho malej dcérke, Jakubkovej dvojičke Amálii: "Nechápem, ako je možné, že na detskej pohotovosti môže celú noc robiť jeden jediný lekár. Verím, že aj vy ostatní, ktorí ste mali zlé skúsenosti, zareagujete na toto video a budete sa sťažovať. Verím, že vám záleží na živote vašich príbuzných a známych." On sám sa chystá požiadať o vysvetlenie riaditeľa nemocnice, župana a osloví aj ministerku zdravotníctva: "Nech sa vyjadrí, ako je možné, že robí na pohotovosti jeden lekár a detskí pacienti ležia na lavičke v čakárni aj dve hodiny."

Podľa neho netreba kritizovať lekárov a sestričky, ale politikov: "Urobte niečo aj pre tých, ktorí v budúcnosti budú makať na vaše zadky, čiže naše deti. Hanba slovenskému zdravotníctvu."

Oslovili sme vedenie nemocnice, správu budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.

Mohlo by vás zaujímať: