Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová  v nedeľu dopoludnia zverejnila na sociálnej sieti video, v ktorom sa prihovára svojim voličom a obyvateľom mesta. V ňom dementuje klebety o jej zdravotnom stave a vzdaní sa svojho mandátu primátorky. Zároveň však priznala, že prekonala vážne ochorenie. 

„Milí Prešovčania, priatelia, aj vy ste určite počuli o tom, že som vážne chorá, že som v Prahe, že som sa vzdala svojho mandátu a Prešov je dnes bez primátorky. Chcem vás ubezpečiť, že to nie je pravda. Pravdou je, že som prekonala vážne ochorenie, som po operácii a liečim sa,“ reaguje primátorka vo videu. Dodala, že všetko prebieha v poriadku a je pod kontrolou: "Teším sa už na skorý návrat v plnej sile do milovanej práce pre Prešov."

Spomínané klamlivé reči vznikali v súvislosti s jej práceneschopnosťou a s tým, že v ostatných týždňoch ju na pracovných a spoločenských podujatiach zastupoval  viceprimátor.

 
Zverejnené video sa okamžite začalo šíriť. „V každom prípade sa hodlám v najbližších dňoch vrátiť a naplno sa zapojiť do pracovného procesu, takže nič iné nám nehrozí. Prosím neverte poplašným správam. Stále žijem a dýcham pre Prešov,“dodala so širokým úsmevom, nádejou a optimizmom Turčanová.

Jej priaznivci jej vyjadrujú účasť a želajú skoré uzdravenie. Pripájame sa k nim aj my.